Hlavní navigace

Microsoft, Yahoo, Google cenzurují web!?

13. 6. 2005
Doba čtení: do minuty

Sdílet

„Svoboda“, „demokracie“ či „lidská práva“ jsou slova, která si – jak známo – musí uživatelé čínského webu odpustit. Podle Yahoo News jsou tato slova blokována i na čínském portálu firmy Microsoft, který za to sklízí oprávněnou kritiku. Gigant Billa Gatese ovšem není sám. Kritikou se nešetří ani na adresu Google nebo Yahoo. I tyto vyhledávací ikony jsou zasypány výčitkami za přílišnou spolupráci s čínskou vládou na cenzurování webu. Jak je to celé možné? Jednoduše. Čína je po USA druhý největší…

„Svoboda“, „demokracie“ či „lidská práva“ jsou slova, která si – jak známo – musí uživatelé čínského webu odpustit. Podle Yahoo News jsou tato slova blokována i na čínském portálu firmy Microsoft, který za to sklízí oprávněnou kritiku. Gigant Billa Gatese ovšem není sám. Kritikou se nešetří ani na adresu Google nebo Yahoo. I tyto vyhledávací ikony jsou zasypány výčitkami za přílišnou spolupráci s čínskou vládou na cenzurování webu. Jak je to celé možné? Jednoduše. Čína je po USA druhý největší internetový trh na světě… (Yahoo News)

Autor článku

Autor vede tým aliancí a výkonnostního marketingu ve společnosti LMC, nejvýznamnějšího operátora na českém elektronickém trhu práce (www.jobs.cz, www.prace.cz).
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).