Hlavní navigace

Microsoft znovu potvrzuje přípravy SP3 pro Windows XP

Jiří Macich ml.

SP3 pro systém Windows XP bude, ale až příští rok – to jsme už letos jednou psali a zdá se, že to stále platí. Začaly se ovšem množit spekulace, že SP3 pro dnes nejpoužívanější verzi Windows není tak prioritní nebo, že se uživatelé budou muset spokojit jen s roll-up balíčkem. V přípravě je SP1 pro Windows Vista a pokud by chtěl Microsoft dodržet svůj původní plán, musel by pořádně chvátat i s přípravou Windows Seven (Vienna), jejichž uvedení na trh v roce 2008 už zní jako čirá utopie. Jenže…

SP3 pro systém Windows XP bude, ale až příští rok – to jsme už letos jednou psali a zdá se, že to stále platí. Začaly se ovšem množit spekulace, že SP3 pro dnes nejpoužívanější verzi Windows není tak prioritní nebo, že se uživatelé budou muset spokojit jen s roll-up balíčkem.

V přípravě je SP1 pro Windows Vista a pokud by chtěl Microsoft dodržet svůj původní plán, musel by pořádně chvátat i s přípravou Windows Seven (Vienna), jejichž uvedení na trh v roce 2008 už zní jako čirá utopie. Jenže Microsoft minulý týden znovu potvrdil, že SP3 pro Windows XP bude příští rok.

S největší pravděpodobností ale půjde o poslední servisní balíček, protože podpora Windows XP končí už v dubnu 2009. Jestli SP3 přinese nějaké nové funkce nebo se zaměří jen na záplatování a opravy, to je pouze předmětem spekulací. (All About Microsoft)

Našli jste v článku chybu?
18. 7. 2007 22:41
kozakr (neregistrovaný)
Ja se ti divim. Fakt ze jo. Nechapu, jak neco takovyho muze clovek napsat.
1. 6. 2007 7:49
Jirik (neregistrovaný)
Co ze, M$ planuje zase dalsi paskil? Grrrr... No vzhledem k tomu, ze uz M$ Widle JehoVisty psali asi 5let, tak nove verze Wildi bych videl realne tak v roce 2015. Drive to soudruzi nemohou stihnout. A SP3 pro XP? To se dalo cekat po slavne prohre prodeje M$ Widle JehoVista, ne?