Hlavní navigace

Milan Fridrich: Moje žena by si do ničeho nenechala mluvit

15. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 11. 2007

Nově pověřený ředitel zpravodajství České televize (ČT) Milan Fridrich vyvrátil, že by byl kvůli pořadů své ženy Nory ve střetu zájmů. Uvedl to v rozhovoru pro časopis Reflex. Nora Fridrichová (za svobodna Nováková) připravuje pro ČT publicistický nedělník 168 hodin. Nebojíte se, že vám budou jako novému řediteli zpravodajství vyčítat prosazování vlastní manželky? zeptal se ho proto redaktor Reflexu a šéfredaktor DigiZone.cz Jan Potůček.

Moje žena přišla do ČT v roce 2000, já o pět let později. Od chvíle, kdy jsem přijal pověření, se začala připravovat smlouva oddělující jakékoliv pravomoci na pořadu 168 hodin od mých. 168 hodin existuje rok a čtvrt a spadá pod šéfredaktora Michala Petrova, má zkušeného dramaturga Ondřeje Neumanna, který je zástupcem šéfredaktora. Ten pořad má kvalitní dramaturgické vedení, odpověděl Milan Fridrich. Jako manžel pak dodal: Ale popravdě řečeno, moje žena by si stejně do ničeho nenechala mluvit.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).