Hlavní navigace

Milan Šíma skončil na Primě, chtěl si do Partie pozvat Miloše Zemana

28. 10. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

28. 10. 2009

AKTUALIZOVÁNO Moderátor nedělní politické diskuse Partie na televizi Prima Milan Šíma končí. Řediteli Primy Marku Singerovi se nelíbilo, že si chtěl tuto neděli pozvat do diskuse bývalého předsedu ČSSD a expremiéra Miloše Zemana. Oponentem mu měl být předseda ODS a rovněž expremiér Mirek Topolánek.

Vedení Primy mi před malou chvílí prostřednictvím dramaturga sdělilo, že nesouhlasí, aby hosté nedělní Partie byli Mirek Topolánek a Miloš Zeman. Důvodem je prý skutečnost, že Topolánek je předseda parlamentní strany a Zemanova strana v Parlamentu není, takže by prý šlo „o hrušky s jablkama“ a přes předchozí souhlas mi nařídilo, abych do Partie pozval jiné hosty, napsal Šíma v úterý večer na stránku Partie na sociální síti Facebook.

K TÉMATU: Milan Šíma má moderování Partie na Primě jisté jen do konce roku

V diskusi pod tímto příspěvkem Šíma dále uvedl, že hledá způsob, jak co nejrychleji ukončit spolupráci s Primou. Původně přitom měl Partii moderovat nejméně do konce letošního roku, kdy mu měla vypršet smlouva s televizí. Teď mi generální ředitel odpověděl, že souhlasí s okamžitým ukončením smlouvy, citoval Šímu ve středu odpoledne zpravodajský server Lidovky.cz.

Příští Partii tuto neděli 1. listopadu by tak měl moderovat už někdo jiný. Kdo, to Prima zatím nezveřejnila. Mluvčí stanice Jana Kocová ale Lidovkám řekla, že do pořadu zřejmě přijdou diskutovat bývalí ministři zdravotnictví David Rath (ČSSD) a Tomáš Julínek (ODS). Tématem pořadu by měla být zdravotnická reforma. Šíma moderoval Partii teprve od letošního září, kdy vystřídal dlouholetého moderátora a šéfredaktora Hospodářských novin Petra Šimůnka.

cyber-obecný tip

Lidovky.cz naznačují, že za odporem proti účasti Miloše Zemana v nedělní Partii na Primě je ČSSD. Sociální demokraté mají blízko k českému spolumajiteli Primy Ivanu Zachovi, který prostřednictvím skupiny GES ovládá poloviční podíl v Primě a firmách okolí ní. Zeman nedávno oznámil založení nové politické strany, která bude v parlamentních volbách v příštím roce usilovat o levicové voliče.

DOPLNĚNO: Milan Šíma ve středu večer zveřejnil na Facebooku vysvětlení, jakým způsobem došlo k jeho odchodu z Primy: Zruseni Partie mezi Topolankem a Zemanem bylo jen vyvrcholenim sporu, ktere jsem mel s vedenim Primy temer od zacatku spoluprace. Proto jsem pred 14 dny pozadal o ukonceni smlouvy. Domluvili jsme se, ze odmoderuji vsechny Partie az do konce tohoto roku. Dnes jsem pozadal vedeni Primy o okamzite vyvazani ze smlouvy a bylo mi vyhoveno. Prominte, ale vic se k tomu zatim nebudu vyjadrovat. Dekuji za podporu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.