Hlavní navigace

Milan Uhde novým předsedou Rady České televize? Uvidí se za tři týdny

7. 7. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
7. 7. 2011

Novým předsedou Rady České televize by mohl stát někdejší ministr kultury a expředseda Poslanecké sněmovny Milan Uhde. S odvoláním na několik na sobě nezávislých zdrojů, které však nejmenovaly, to uvedly Lidové noviny. Doposud se jako o nástupci Jiřího Baumruka, jehož mandát v Radě ČT skončil ke konci června, spekulovalo o radním Jaroslavu Dědičovi, který v minulosti působil jako redaktor a moderátor v České televizi.

K TÉMATU: Kandidátka do rad ČRo a ČT je známa. Není na ní Baumruk ani Fibingerová

Kolektivně jsme o tom ještě nejednali, ale pan Uhde je určitě v užším výběru a právem tam se svými zkušenostmi patří, řekl listu místopředseda televizní rady Jan Brandejs. Zaslechla jsem, že pan Uhde by se mohl stát novým předsedou. Volbou se ale na příští schůzi zabývat nebudeme. Zasedání povedu jako místopředsedkyně já, dodala další místopředsedkyně Dana Eklová. Sám Uhne je na dovolené v zahraničí a na dotazy LN nereagoval.

ČTĚTE TAKÉ: Jiří Janeček rezignoval na funkci generálního ředitele ČT, odejde k 31. srpnu

Rada ČT zasedá jednou za dva týdny, nejbližší jednání má naplánované na příští středu 13. července. Bude to první zasedání, jehož se zúčastní čtyři noví radní, které v červnu zvolili poslanci. Jde o bývalého šéfredaktora zpravodajství televize Prima Jiřího Závozdu, někdejšího kandidáta na generálního ředitele České tiskové kanceláře (ČTK) Michala Jankovce, spisovatele Antonína Bajaju a Reného Kühna. Právě na tomto jednání by měla Rada vypsat výběrové řízení na nového generálního ředitele ČT, nebo alespoň určit jeho harmonogram.

ICTZ23

NAPSALI JSME: Jiří Janeček pozastavil v ČT nákup scénářů a uzavírání investičních smluv

Dana Eklová ale upozorňuje, že volba nového ředitele by měla začít až ve chvíli, kdy stávající šéf Kavčích hor Jiří Janeček skutečně funkci opustí. Janeček zatím radním předal dopis, v němž avizuje rozhodnutí rezignoval k 31. srpnu letošního roku. Eklová se obává situace, která by nastala ve chvíli, kdy by Janeček z jakéhokoli důvodu nerezignoval, a rada by mezitím zvolila nového ředitele. Argumentuje precedentem z předloňské volby ředitele ČTK, kdy tato situace nastala.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.