Hlavní navigace

Miliardová soudní tahanice O2 a Radiokomunikací končí. Kellnerova firma vyhrála

1. 9. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Jan Sedlák
O2 mělo podle žaloby zaplatit Českým Radiokomunikacím 3,1 miliardy korun kvůli snižování marží u internetového připojení.

Začalo to už v roce 2012. Po čtyřech letech a právnické přetahované je ale hotovo. „Žaloba, kterou se společnost České Radiokomunikace domáhala vůči O2 Czech Republic náhrady škody a ušlého zisku ve výši 3.107.900.211 Kč, je definitivně zamítnuta. Rozsudek nabyl právní moci,“ tvrdí tisková zpráva O2

V Česku není obvinění ze stlačování marží, a to konkrétně vůči O2/Telefónice a v oblasti fixního broadbandu, úplně nové. Kauzy se objevují už od roku 2010, kdy se na to zaměřil ÚOHS. Ten si podle výroční zprávy operátora (str. 122): „Na konci roku 2015 vyžádal další podklady a je tak zřejmé, že věc dále zkoumá.“

Radiokomunikace také nejsou jediným operátorem, který se kvůli této kauze obrátil na soud. Vodafone se svou žalobou přišel před rokem. Od tehdy ještě nerozděleného operátora chtěl 385 milionů korun. 

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.