Hlavní navigace

Milník pro Bavorsko: Tamní veřejnoprávní televize spouští vysílání v nativním HD

Lukáš Polák

Kompletní přechod bude završen do konce příštího roku. Týká se i pořadů Rundschau a Rundschau Magazin. Ve stejném období bude taktéž dokončena kompletní výměna vysílacího řetězce.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Bavorská veřejnoprávní televize BR (Bayerischer Rundfunk) oslaví 4. listopadu další technologický milník – začne vysílat v nativním vysokém rozlišení (HDTV). Znamená to, že pořady už budou do HD kvality nikoliv ze standardního rozlišení přepočítávány, ale přímo v něm budou natáčeny a vyráběny. Tomuto kroku pochopitelně předcházela částečná výměna vysílacího řetězce, tedy nejen některých kamer, ale například i režie, stříhacího pultu a dalších komponentů včetně odbavovacího serveru. Příprava na vysílání v nativním vysokém rozlišení je tak v tuto chvíli už téměř kompletní.

ČTĚTE TAKÉ: Veřejnoprávní kanál ARD-alpha odstartuje 28. června, nahradí bavorskou BR-alpha

Kompletní přechod do HD rozlišení bude završen do konce příštího roku. Bude se to konkrétně týkat pořadů Rundschau a Rundschau Magazin. Na konci roku 2015 bude taktéž dokončena kompletní výměna vysílacího řetězce. K výměně komponentů dochází postupně, aby nebyla narušena stabilita systému. Přechod do HD kvality je důležitým krokem, protože Bayerischer Rundfunk bude schopná dodávat obsah nejen pro své diváky, ale i pro „kolegyně“ – celostátní Das Erste HD, multiregionální 3sat HD, dětský kanál KiKA HD, kulturní stanici Arte HD nebo tematickou Phoenix HD.