Hlavní navigace

Milník pro Bavorsko: Tamní veřejnoprávní televize spouští vysílání v nativním HD

24. 10. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kompletní přechod bude završen do konce příštího roku. Týká se i pořadů Rundschau a Rundschau Magazin. Ve stejném období bude taktéž dokončena kompletní výměna vysílacího řetězce.

Bavorská veřejnoprávní televize BR (Bayerischer Rundfunk) oslaví 4. listopadu další technologický milník – začne vysílat v nativním vysokém rozlišení (HDTV). Znamená to, že pořady už budou do HD kvality nikoliv ze standardního rozlišení přepočítávány, ale přímo v něm budou natáčeny a vyráběny. Tomuto kroku pochopitelně předcházela částečná výměna vysílacího řetězce, tedy nejen některých kamer, ale například i režie, stříhacího pultu a dalších komponentů včetně odbavovacího serveru. Příprava na vysílání v nativním vysokém rozlišení je tak v tuto chvíli už téměř kompletní.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Veřejnoprávní kanál ARD-alpha odstartuje 28. června, nahradí bavorskou BR-alpha

Kompletní přechod do HD rozlišení bude završen do konce příštího roku. Bude se to konkrétně týkat pořadů Rundschau a Rundschau Magazin. Na konci roku 2015 bude taktéž dokončena kompletní výměna vysílacího řetězce. K výměně komponentů dochází postupně, aby nebyla narušena stabilita systému. Přechod do HD kvality je důležitým krokem, protože Bayerischer Rundfunk bude schopná dodávat obsah nejen pro své diváky, ale i pro „kolegyně“ – celostátní Das Erste HD, multiregionální 3sat HD, dětský kanál KiKA HD, kulturní stanici Arte HD nebo tematickou Phoenix HD.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.