Hlavní navigace

Ministerstvo informatiky vypsalo soutěž na logo a slogan digitalizace

1. 11. 2006
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
1. 11. 2006

V den zahájení zemského digitálního televizního vysílání na Domažlicku vypsalo Ministerstvo informatiky veřejnou obchodní soutěž na logo a reklamní slogan k zavádění DVB-TČeské republice. Tendr probíhá jako veřejná zakázka malého rozsahu, která nepodléhá režimu zákona o veřejných zakázkách. Vítězný návrh chce ministerstvo použít už při letošní informační kampani v západních Čechách.

Cílem kampaně je zajistit dostatečnou informovanost obyvatel a dalších subjektů v regionu Domažlicka o hlavních aspektech přechodu z analogového vysílání na digitální vysílání. V rámci kampaně bude mimo jiné využito vybrané logo a slogan, uvedlo MI na svých internetových stránkách. Návrhy loga a reklamního sloganu mají být technologicky neutrální, tedy nezvýhodňovat jednu vysílací platformu nad jinými a musí být použitelné jak v tisku, tak v plošné inzerci, letácích a elektronických médiích.

Logo i slogan musí být použitelné celorepublikově, návrhy se tedy nemají vztahovat pouze na region Domažlicka. Každý jednotlivý návrh musí být číselně označen, různé varianty jednoho návrhu označeny být nemusí. Veškeré texty v návrhu musí být zhotoveny v českém jazyce, doplnil resort. S autorem vítězného návrhu uzavře ministerstvo smlouvu o díle, přičemž jeho cena nesmí překročit 100 tisíc korun bez DPH. Zároveň si ale vymínilo možnost nevybrat žádného vítěze.

Zájemci o účast v soutěži se mohou hlásit do pondělí 13. listopadu do 11:00 hod. na adresu Ministerstva informatiky ČR, oddělení komunikace, Havelkova 2, 130 00 Praha 3. Návrhy v listinné podobě na formátu A4 mají být v obálce označené nápisem „LOGO – NEOTEVÍRAT“ společně s indentifikací uchazeče, kontaktními údaji a uvedením nabídkové ceny díla.

MM socky3

Pro Ministerstvo informatiky jde zřejmě o jednu z posledních výraznějších aktivit v oblasti digitalizace televizního vysílání. Vláda totiž na svém dnešním zasedání schválila změnu kompetenčního zákona, podle níž by mělo ministerstvo k 1. lednu 2007 zaniknout a jeho kompetence přejdou na Ministerstvo průmyslu a obchodu. V současné době MI vede ministr vnitra Ivan Langer.

Podívejte se, jak informační kampaň řeší Rakousko

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.