Hlavní navigace

Ministerstvo průmyslu žádá odklad projednání Strategie správy spektra na vládě

22. 10. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Původně se měl kabinet premiéra Bohuslava Sobotky dokumentem Českého telekomunikačního úřadu zabývat koncem října. Ministerstvo průmyslu požaduje oddálení o dva měsíce.

Nikoli koncem října, ale až na závěr letošního roku by se měl na jednání vlády dostat návrh Strategie správy spektra od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ). Na konferenci Radiokomunikace 2014 to dnes v Pardubicích řekl Marek Ebert, náměsek předsedy Rady ČTÚ. „Ministerstvo průmyslu a obchodu požádá pana premiéra o odsunutí projednávání Strategie správy spektra na konec letošního roku,“ řekl. Změna termínu by podle něj neměla ovlivnit plány ČTÚ s kmitočtovým spektrem v příštím roce. Na vládě podle něj zůstane rozhodnutí, co se stane s pásmem 700 MHz.

MM socky3

K TÉMATU: Nač dalšího tři čtvrtě roku čekání na politické rozhodnutí o pásmu 700 MHz?

„Nedošli jsme ve všem ke shodě, zejména u pásma 700 MHz a jeho uvolňování. Žádné rozhodnutí o uvolnění tohoto pásma nepadlo, ať už na evropské nebo národní úrovni,“ upozornil Ebert. I kdyby ale Česká republika zachovala toto pásmo pro zemské digitální televizní vysílání, nemusela by se v budoucnu vyhnout jistým problémům. „Nejsme na ostrově a situace okolo pásma 700 MHz u nás bude ovlivněna i tím, co s ním plánují další evropské země. Máme informace o tom, že Německo ho plánuje uvolnit pro mobilní služby,“ dodal Marek Ebert.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.