Hlavní navigace

Ministerstvo zemědělství podepsalo kontroverzní smlouvy s Telefónikou O2

Jiří Macich ml.

Nedávno jsme vás informovali, že Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vydal předběžné opatření, kterým prozatím zakázal ministerstvu zemědělství podepsat smlouvy na dvě zakázky v hodnotě cca 570 milionů korun. ÚOHS chtěl prověřit důvody k nevypsání řádného výběrového řízení. Ministerstvo totiž oslovilo pouze jednu společnost: Telefóniku O2, která o obě zakázky projevila zájem. Jenže ještě než ÚOOÚ mohl zahájit prověřování situace, ministerstvo pod vedením ministra Petra Gandaloviče v…

Nedávno jsme vás informovali, že Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vydal předběžné opatření, kterým prozatím zakázal ministerstvu zemědělství podepsat smlouvy na dvě zakázky v hodnotě cca 570 milionů korun. ÚOHS chtěl prověřit důvody k nevypsání řádného výběrového řízení. Ministerstvo totiž oslovilo pouze jednu společnost: Telefóniku O2, která o obě zakázky projevila zájem. Jenže ještě než ÚOOÚ mohl zahájit prověřování situace, ministerstvo pod vedením ministra Petra Gandaloviče v demisi, obě smlouvy podepsalo.

Prý to stihlo ještě než obdrželo rozhodnutí ÚOHS faxem. Serveru Euro.cz tuto informaci potvrdil jak mluvčí ministerstva zemědělství, tak mluvčí Úřadu na ochranu hospodářské soutěže. Celá anabáze se tak stává ještě podezřelejší. Rozdávání zakázek bez soutěže těsně před ukončením mandátu této vlády je překvapivé a velmi nestandardní, uvedl například Michal Hašek, stínový ministr zemědělství za ČSSD, pro Euro.cz.

Našli jste v článku chybu?
6. 5. 2009 18:43
MoB (neregistrovaný)
Ale prd, i UOHS jim jde na ruku, beztak. Nebo tam pracujou neschopní nýmandi. Nebo je Gandalovič koko* co ví že má poslední šanci. Nebo... podejte mi někdo brokovnici.
6. 5. 2009 16:57
uživatel si přál zůstat v anonymitě
BTW, doufam, ze se UOHS poucilo a priste, kdyz dostane nejaky podnet, tak tam poslou obratem policajty s houkackou a vsechny ty sefiky, ktery muzou delat rozhodnuti na miste seberou, dokud jim nebude radne doruceny predbezny opatreni. Teda fakt me uz presvedcili, ze v politice jsou samy svi.. Tak by je to ted chtelo vyhazet (nejlip z oken) a konecne mit poradnou vladu.