Hlavní navigace

Ministerstvo zemědělství podepsalo kontroverzní smlouvy s Telefónikou O2

6. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nedávno jsme vás informovali, že Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vydal předběžné opatření, kterým prozatím zakázal ministerstvu zemědělství podepsat smlouvy na dvě zakázky v hodnotě cca 570 milionů korun. ÚOHS chtěl prověřit důvody k nevypsání řádného výběrového řízení. Ministerstvo totiž oslovilo pouze jednu společnost: Telefóniku O2, která o obě zakázky projevila zájem. Jenže ještě než ÚOOÚ mohl zahájit prověřování situace, ministerstvo pod vedením ministra Petra Gandaloviče v…

Nedávno jsme vás informovali, že Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vydal předběžné opatření, kterým prozatím zakázal ministerstvu zemědělství podepsat smlouvy na dvě zakázky v hodnotě cca 570 milionů korun. ÚOHS chtěl prověřit důvody k nevypsání řádného výběrového řízení. Ministerstvo totiž oslovilo pouze jednu společnost: Telefóniku O2, která o obě zakázky projevila zájem. Jenže ještě než ÚOOÚ mohl zahájit prověřování situace, ministerstvo pod vedením ministra Petra Gandaloviče v demisi, obě smlouvy podepsalo.

Prý to stihlo ještě než obdrželo rozhodnutí ÚOHS faxem. Serveru Euro.cz tuto informaci potvrdil jak mluvčí ministerstva zemědělství, tak mluvčí Úřadu na ochranu hospodářské soutěže. Celá anabáze se tak stává ještě podezřelejší. Rozdávání zakázek bez soutěže těsně před ukončením mandátu této vlády je překvapivé a velmi nestandardní, uvedl například Michal Hašek, stínový ministr zemědělství za ČSSD, pro Euro.cz.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.