Hlavní navigace

Ministr dopravy Pavel Dobeš kvůli nefungujícímu registru vozidel v prosinci skončí

14. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zpackaný start nového Centrálního registru vozidel nakonec bude stát křeslo i ministra dopravy Pavla Dobeše. Ten podle serveru iDNES.cz oznámil, že z funkce odejde v prosinci. K odchodu jej totiž v úterý vyzvala strana LIDEM, za kterou ve vládě sedí. Dobeš sám už několikrát slíbil, že registr bude plně funkční, ani pět měsíců po jeho spuštění se to ale nepovedlo. Na ministerstvu také kvůli nezvládnuté IT zakázce skončilo několik úředníků, včetně náměstka Iva Tomana.

Zpackaný start nového Centrálního registru vozidel nakonec bude stát křeslo i ministra dopravy Pavla Dobeše. Ten podle serveru iDNES.cz oznámil, že z funkce odejde v prosinci. K odchodu jej totiž v úterý vyzvala strana LIDEM, za kterou ve vládě sedí.

Dobeš sám už několikrát slíbil, že registr bude plně funkční, ani pět měsíců po jeho spuštění se to ale nepovedlo. Na ministerstvu také kvůli nezvládnuté IT zakázce skončilo několik úředníků, včetně náměstka Iva Tomana.

Zakázku na vytvoření nového registru ve výši 37 milionů Kčod ministerstva získala bez výběrového řízení firma ATS-Telcom. Nedávný audit prokázal, že za zpackané spuštění systému nese odpovědnost minulé i současné vedení ministerstva – úřad totiž zakázku zadal na poslední chvíli a dodavatelská firma měla na jeho zprovoznění, otestování a proškolení úředníků jen tři měsíce.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn