Hlavní navigace

Ministr školství Ondřej Liška podpořil Český rozhlas - Radio Wave

14. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 1. 2009

FOTO UVNITŘ Podporu Českému rozhlasu – Radiu Wave vyjádřil účastní na úterním koncertu Chci Wave zpět v pražské Retro Music Hall ministr školství, mládeže a tělovýchovy Ondřej Liška (Strana Zelených). Koncert u příležitosti třetího výročí zahájení vysílání Radia Wave pořádalo občanské sdružení Pro Wave a zúčastnil se ho např. i generální ředitel ČRo Václav Kasík.

Akce byla zároveň veřejným protestem proti stažení Radia Wave z jediné jeho frekvence v analogovém FM pásmu, na niž Wave vysílal od svého vzniku 13. ledna 2006 do konce loňského srpna. Pořadatelé promítali na širokoúhlých televizních obrazovkách fotografie z protestních akcí na zasedáních Rady ČRo, zejména pak po říjnovém křivém obvinění Radia Wave z propagace fašismu.

Na koncertu Chci Wave zpět vystoupily skupiny Midi Lidi, Please The Trees nebo G Point Hunters (Roman Holý a Matěj Rupert).


Ministr školství Ondřej Liška hovoří na úterním koncertu s šéfredaktorkou Radia Wave Juditou Hrubešovou (Foto: Ivana Dvorská, DigiZone.cz)

BRAND


Celkový pohled na Retro Music Hall během úterního koncertu Chci Wave zpět (Foto: Ivana Dvorská, DigiZone.cz)


Akce na podporu Radia Wave a k oslavě třetího výročí jeho vysílání se zúčastnily stovky mladých lidí (Foto: Ivana Dvorská, DigiZone.cz)

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).