Hlavní navigace

Ministr vnitra chce po ztracených dětech pátrat i pomocí SMS zpráv

3. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zajímavý a zároveň kontroverzní záměr představil Ivan Langer, ministr vnitra v současné vládě v demisi. Chce pomocí SMS zapojit do pátrání po pohřešovaných dětech i širší veřejnost. Popis ztracených děti by policie rozesílala ve spolupráci s mobilními operátory široké veřejnosti pomocí krátkých textových zpráv. V České republice se každoročně vyhlašuje pátrání po sedmi až devíti tisících dětech. Klienti mobilních operátorů se však prý nemusí bát nějakého neúnosného množství nevyžádaných SMS…

Zajímavý a zároveň kontroverzní záměr představil Ivan Langer, ministr vnitra v současné vládě v demisi. Chce pomocí SMS zapojit do pátrání po pohřešovaných dětech i širší veřejnost. Popis ztracených děti by policie rozesílala ve spolupráci s mobilními operátory široké veřejnosti pomocí krátkých textových zpráv. V České republice se každoročně vyhlašuje pátrání po sedmi až devíti tisících dětech. Klienti mobilních operátorů se však prý nemusí bát nějakého neúnosného množství nevyžádaných SMS zpráv.

Tento systém by podle odstupujícího ministra Langera měl být využít jen maximálně v dvaceti případech ročně. Krátká textová zpráva s popisem hledaného dítěte by pak putovala od mobilních operátorů jen na mobily v okolí pěti kilometrů od místa, kde se dítě ztratilo. Projekt, jehož součástí je vyvěšování informací i na webu policie, startuje už koncem května. Za odeslané zprávy by platila státní pokladna, podrobnosti se ale ještě dolaďují s operátory. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.