Hlavní navigace

Míří Libuše Šmuclerová do vydavatelství Ringier?

16. 2. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 2. 2007

Bývalá programová ředitelka televize Nova Libuše Šmuclerová by mohla nastoupit do vedení vydavatelství Ringier ČR. Společnost, která vydává deníky Blesk, Sport a 24 hodin, časopisy Reflex, ABC či několik programových týdeníků, hledá od loňského října nového generálního ředitele místo Tomáše Bohma, který na svou funkci rezignoval. Časopis Týden na svých internetových stránkách uvádí, že Bohma by mohla nahradit právě Šmuclerová.

Zprávu, že bývalá první dáma televize Nova míří do vydavatelství Ringier, se Týden dověděl z několika zdrojů. Sama Šmuclerová informaci zatím nepotvrdila. V současnosti pobývá v cizině a na opakované dotazy nereaguje, napsal Týden. České pobočce švýcarského mediálního koncernu Ringier od loňského prosince dočasně šéfuje Peter Mertus, generální ředitel slovenského Ringieru a člen užšího vedení celé skupiny.

Mertus už koncem loňského roku přislíbil, že český Ringier získá brzy nového generálního ředitele, který bude pocházet z České republiky. Už během podzimu jednal s několika vhodnými kandidáty. Šmuclerová je už třetím rokem mimo mediální branži. Novu opustila v prosinci 2004 krátce poté, co se do televize vrátil původní investor, americká společnost CME. Její vedení si odchod programové ředitelky, která v minulosti pomáhala Vladimíru Železnému rozjet vysílání Novy bez CME, přímo vyžádalo.

ICTZ23

Šmuclerová pak rok nemohla pracovat pro žádnou televizi. Nastoupila jako výkonná ředitelka na kliniku estetické medicíny Asklepion, již založil její muž a kterou spoluvlastní. Na média ale úplně nezanevřela, v uplynulých dvou letech se objevily „zaručené“ informace, že se stane generální ředitelkou Primy nebo šéfkou programu v České televizi. Ani jedna z nich se nakonec nepotvrdila.

Čtěte také: Rozhovor Libuše Šmuclerové o Nově pro Reflex z podzimu 2005

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.