Hlavní navigace

Miroslav Konvalina novým ředitelem ČRo 1 - Radiožurnálu?

29. 12. 2005
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
29. 12. 2005

Zpravodaj Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu ve Spojených státech Miroslav Konvalina by měl od příštího roku nahradit ve funkci ředitele této rozhlasové stanice Alexandra Píchu. Ten se naopak chystá od 1. dubna vystřídat Konvalinu na jeho zpravodajském postu. Uvedla to agentura ČTK s tím, že informace o Konvalinově jmenování ředitelem Radiožurnálu je neoficiální.

Pícha, který se letos neúspěšně ucházel o pozici generálního ředitele ČRo, bude v USA působit následující čtyři roky. Těším se, že se vrátím ke kořenům toho, z čeho jsem vzešel, uvedl pro ČTK. Radiožurnál Pícha vedl necelých 12 let, nejprve jako šéfredaktor a poslední dva roky jako ředitel této stanice. Pod jeho vedením si Radiožurnál dlouhou dobu udržel pozici nejposlouchanějšího rádia v České republice. Až do letošního června Pícha také vedl digitální tým ČRo a od roku 1996 byl zástupcem programového ředitele celého rozhlasu.

ebf - partner 1

Pícha není jediným novým zahraničním zpravodajem Radiožurnálu. Do Paříže od Nového roku přesídlí nynější šéf zahraniční redakce Radiožurnálu Jan Šmíd. Kromě Francie má zpravodajsky pokrývat také Velkou Británii a příležitostně Španělsko. Bruselskou zpravodajku Radiožurnálu Pavlu Kvapilovou od Nového roku nahradí Vít Pohanka. Berlínského zpravodaje Davida Šťáhlavského vystřídá bývalý šéf zahraniční redakce Radiožurnálu Jiří Hošek.

Nově Radiožurnál zřizuje post stálého zpravodaje na Slovensku se sídlem v Bratislavě. Stane se jím Ľubomír Smatana z plzeňského studia ČRo. Nové role se ujme na jaře 2006. Nejasno je zatím okolo zřízení stálého zpravodajského postu v Číně. Odtud by měl nový zpravodaj pokrývat také jihovýchodní Asii. Podle mluvčího rozhlasu Ladislava Pavlíka není o zpravodaji pro tento post zatím rozhodnuto. Jisté je, že sídlo zpravodaje bude v Hongkongu a rozhlas ho tam vyšle v první polovině příštího roku.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).