Hlavní navigace

Mission: Impossible - Ghost Protocol se dostane na české obrazovky ještě letos

Lukáš Polák

UVNITŘ PROGRAM Zatím nejnovější příběh agenta Ethana Hunta, který, jak to tak vypadá, ale zdaleka není posledním, uvidí diváci filmového kanálu HBO v neděli 30. prosince od 20 hodin.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Špionážní agentura IMF má obrovský problém. Právě když její eso, Ethan Hunt (Tom Cruise), provádělo tajnou operaci v Moskvě, spáchal kdosi úspěšný bombový útok na Kreml. Ruští představitelé jsou rozezlení na nejvyšší míru a mluví dokonce o válečném aktu. A protože se všechny nitky sbíhají právě u IMF, americký prezident dá pro jistotu od agentury oficiálně ruce pryč vyhlášením „Ghost Protocolu“.

Agentura je náhle odříznuta od zdrojů, zázemí, podpory a z jejích členů se stanou lidi na odstřel. Krátce po tomto byrokratickém úderu umírá násilnou smrtí její oficiální šéf (Tom Wilkinson). Ethan Hunt se proto pokusí o nemožné. Společně s trojicí věrných a odhodlaných kolegů (Simon Pegg, Paula Patton a Jeremy Renner) se pokusí najít pachatele útoku a smýt tak ze sebe veškerou vinu.

tip Hacking

Filmový kanál HBO zveřejnil programové plány na měsíc prosinec, z nichž vyplývá, že diváci se mohou dále těšit například na premiéry snímků Hamingway a Gellhornová, Green Lantern, Den zrady nebo Bláznivá, ztracená láska. V české premiéře se také na obrazovku dostane seriál Profesionální lháři, který přináší sarkasticky průhled do prostředí výnosného byznysu a špičkových manažerů. Na své by si měli přijít i hudební fanoušci. Ti uvidí hned 1. prosince koncert zpěvačky Adele z Royal Albert Hall.

HBO částečně uzpůsobí svoje vysílání i vánočním svátkům. Ne, že by se v jeho vysílání zrovna promítala rodinná pohoda, ale například 24. prosince bude v programovém schématu větší počet atraktivních snímků. Na své si přijdou zejména děti, které se mohou těšit na filmy Rio, Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka; Já, padouch nebo Kocour v botách. Dospělé diváky by pak k obrazovkám mohla přilákat například Voda pro slony, Captain America: První Avenger nebo Černá labuť.