Hlavní navigace

Místo, kde zabili bin Ladina mizí a znovu se objevuje na internetových mapách

2. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google Maps šikovně využívají každé příležitosti, jak se ukázat, když jde o aktuální dění. Smrt vůdce al Kajdy Usamy bin Ládina je jednou z nejžhavějších příležitostí, jak upozornit na to, že mapy Google obsahují dobré informace i o lokalitách, jako je Pákistán. Místo, kde byl bin Ladin zabit, přidali sami uživatelé a zdá se, že Google jej také záhy odstranil z důvodu, který není zcela jasný. Místo Ladinovy smrti se na Google Maps ale objevilo znovu. 

Google Maps šikovně využívají každé příležitosti, jak se ukázat, když jde o aktuální dění. Smrt vůdce al Kajdy Usamy bin Ládina je jednou z nejžhavějších příležitostí, jak upozornit na to, že mapy Google obsahují dobré informace i o lokalitách, jako je Pákistán. Místo, kde byl bin Ladin zabit, přidali sami uživatelé a zdá se, že Google jej také záhy odstranil z důvodu, který není zcela jasný. Místo Ladinovy smrti se na Google Maps ale objevilo znovu

Smrt Bin Ladina na Google Maps

Smrt Bin Ladina na Google Maps

Důležité jsou review, recenze uživatelů, kteří tak vyjadřují své názory a postoje k události.

Fotografie a další mapy z Abbottabadu najdete na Mashable pro případ, že by opět z Google zmizely. Na Search Engine Land najdete další podrobnosti o tom, jak Google mapuje bin Ládinovu smrt.

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.