Hlavní navigace

Místo Rádia Dálnice vysílala v Jihlavě stanice Čas Dyje. Šlo o omyl, tvrdí Radim Pařízek

23. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Problém, který se na jihlavské frekvenci 99.4 MHz objevil, trval podle moravského podnikatele, jenž stojí také za projektem televize Pohoda, údajně pouze několik hodin.

Program Rádia Čas Dyje, jehož vysílání je určeno primárně pro oblast Hodonínska, Břeclavska a Kyjovska, se dostal omylem také na jihlavskou frekvenci, ze které je běžně šířen další projekt moravského podnikatele Radima Pařízka Rádio Dálnice. Alespoň to tvrdí sám Pařízek. Tuto skutečnost vytknula vlastníkovi Rádia Čas a také digitální televize Pohoda na svém posledním zasedání Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Všiml si ji i jeden z našich čtenářů, který o ní referoval v diskusi.

Cloud23

ČTĚTE TAKÉ: Rádio Dálnice získalo frekvenci v Praze. Kdy bude spuštěna, ale není vůbec jasné

Distribuce našeho signálu je složitější. Stala se chybička na několik hodin, ale v tuto chvíli už je to napraveno, uvedl pro server DigiZone.cz Pařízek s tím, že společnost Route Radio, která je držitelem licence pro Rádio Dálnice si pochopitelně nemůže dovolit šířit na jihlavské frekvenci jiný program. Normálně vysíláme a připravujeme rozšíření do dalších lokalit, dodal Pařízek. Rádio Dálnice má fungovat na několika desítkách frekvencí, zatím mu však v této věci brání soudní pře. Věc už řeší právník Tomáš Sokol, konstatoval moravský podnikatel.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).