Hlavní navigace

Místopředsedkyně sněmovny žádá odvolání Jiřího Janečka

24. 4. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

24. 4. 2007

Generální ředitel České televize Jiří Janeček by měl být odvolán. V rozhovoru pro Press klub rádia Frekvence 1 to v pondělí prohlásila místopředsedkyně Poslanecké sněmovny za ODS Miroslava Němcová. Kromě Janečka by podle ní měl z Kavčích hor odejít i finanční ředitel František Lambert, protože oba spolu po celé tři roky úzce spolupracovali a společně porušovali zákon tím, že se Lambert vyhýbal podpisu pod čestné prohlášení, že nikdy nebyl členem komunistických Lidových milicí.

Lupa tip MF temata2

Němcová podle svých slov neví, zda se sněmovna vrátí k situaci v managementu ČT, televizní rada podle ní ale v případu Lambert nepostupovala důkladně. Prohlášení o nutnosti odvolat Jiřího Janečka z funkce generálního ředitele ČT přichází v době, kdy se dolní komora parlamentu chystá volit pět nových členů Rady ČT. Ti by se poté mohli společně s dalšími radními vyvolat hlasování o Janečkově odvolání.

V současné radě však Janeček nemá žádné výrazné odpůrce. Jediným velkým kritikem generálního ředitele ČT je radní Jiří Voráč, který se už jednou neúspěšně pokusil iniciovat hlasování o Janečkově odvolání. Žádný další radní ho ale nepodpořil.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.