Hlavní navigace

Miton Media přestává existovat, Heuréku bude provozovat Allegro Group CZ

29. 3. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Očekávatelný vývoj, tedy fúze a změna provozovatele Heureka.cz je tady, od 31. března 2013 přestane existovat Miton Media, a.s.

To že Heuréka – www.heureka.cz -přešla pod Allegro (Allegro Group) není nic nového. Od 31. března přestane existovat Miton Media, a.s., původní provozovatel. V rámci fúze se tak provozovatelem Heureka.cz stane Allegro Group CZ. Na nástupnickou společnost přecházejí veškeré faktury, pohledávky a závazky. Je pravděpodobně vhodné upozornit, že změna se týká Miton Media, nikoliv společnosti Miton CZ, s.r.o. ani dalších společností pod značkou Miton.

Allegro převzetí Heureky dokončilo na začátku března 2012. Jmenováním nového představenstva a dozorčí rady (výkonným ředitelem zůstal Tomáš Hodboď, který v minulém nahradil Michala Jiráka). 

Návštěvnost webů z sekce e-commerce NetMonitoru (RUest)

Heuréka je největším českým srovnávačem cen, založena byla v roce 2007 právě pod hlavičkou Mitonu. Allegro Group je mezinárodní internetovou společností, která patří do globální technologické korporace Naspers. Na českém trhu Allegro postupně několika akvizicemi získalo i další společnosti. Včetně například společnosti NetDirect, Netretail Holding (vlastní nejpsíše většinový podíl a společnost provozuje Mall.cz) či Aukro.cz (i Aukro.sk).

V Heuréce Allegro v roce 2008 původně získalo od Mitonu pouze podíl, který později navýšili a v květnu 2011 tak velmi pravděpodobně došlo k získání 100% a tím koupi Heuréky. 

Allegro provozuje, vlastní či spoluvlastní i některé další internetové služby na českém či slovenském Internetu – www.spechato.cz, www.tetaberta.skwww.bezrealitky.cz, www.ideveloper.czwww.wikireality.cz, www.otomoto.czwww.spa.cz, www.turistik.cz, www.bezvadovca.cz, www.hotel.cz, www.hotely24.sk, www.hory.cz, www.previo.czwww.admarket.cz (zdroj: web společnosti).

Allegro o fúzi a konci MITON MEDIA dnes informovalo v následujícím dopise:

Dovolte, abychom Vás informovali, že se v těchto dnech dokončuje proces fúze a novým provozovatel portálu Heureka.cz se stává společnost Allegro Group CZ, s.r.o., IČ: 247 25 382

Do  rodiny projektů Allegro patří Heureka.cz již delší dobu a od 31. března 2013 se Allegro stává naší provozující společností i pro právní stránce. Tým Heureka.cz zůstává zachován a pro naše partnery se kromě nových identifikačních údajů nic nemění. Nadále hlavním cílem Heureka.cz zůstává přinášet co největší hodnotu jak uživatelům, tak eshopům.

S účinností od 00:00 h dne 31. března 2013 přestane Miton Media, a.s. právně existovat a do jejího právního postavení vstoupí nástupnická společnost s těmito identifikačními údaji:

Obchodní firma: Allegro Group CZ, s.r.o.

Sídlo: Karolinská 650/1, Karlín, 186 00 Praha 8

IČ: 247 25 382

DIČ: CZ 247 25 382

V návaznosti na výše uvedené Vám oznamujeme, že veškeré faktury, pohledávky a závazky, které bude k 30. březnu 2013 evidovat Miton Media, a.s. za Vaší společností, přejdou zápisem fúze do obchodního rejstříku na nástupnickou společnost Allegro Group CZ.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně fúze se prosím na nás obraťte prostřednictvím emailu fuze@allegrogroup.cz.

S pozdravem

KL24

Jan Mikulka

CFO Allegro Group CZ and SK

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).