Hlavní navigace

Mitt Romney má mezi sledujícími na Twitteru 15 % placených falešných účtů

Daniel Dočekal

Mitt Romney získal během jediného dne přes 100 tisíc nových sledujících a náhlý růst vyvolal podezření. Výsledek analýzy sledujících účtu @MittRomney říká, že 15 % ze sledujících jsou falešné účty a získal je nejspíše prostřednictvím některé z mnoha služeb, které umožňují „nákup“ sledujících.  Ze 116 922 nových sledujících, které Romney získal 21. července, jich čtvrtina byla založena během čtyř dnů před tímto datem a 23 % nikdy nenapsalo jediný tweet. Deset procent z těchto účtů navíc bylo…

Mitt Romney získal během jediného dne přes 100 tisíc nových sledujících a náhlý růst vyvolal podezření. Výsledek analýzy sledujících účtu @MittRomney říká, že 15 % ze sledujících jsou falešné účty a získal je nejspíše prostřednictvím některé z mnoha služeb, které umožňují „nákup“ sledujících. 

Ze 116 922 nových sledujících, které Romney získal 21. července, jich čtvrtina byla založena během čtyř dnů před tímto datem a 23 % nikdy nenapsalo jediný tweet. Deset procent z těchto účtů navíc bylo mezitím pozastaveno či zrušeno.

Falešné účty na Twitteru fungují stejně jako na Facebooku, prodávají se v podobě služby navyšování sledujících – v průměru za 18 dolarů za 1 000 sledujících. A v některých případech slouží i pro tweetování či retweetování. Jak plyne z výsledků hledání v Google (zde) sledující můžete samozřejmě koupit i levněji.

Marcom

Zda si Mitt Romney sledující koupil není jasné, stejně tak mohlo jít o „dar“ od někoho, kdo se rozhodl ho podpořit. Případně o snahu ho poškodit.

Zdroj: The Twitter Underground Economy: A Blooming Business

Našli jste v článku chybu?
8. 8. 2012 8:29

Pamatuji si rozhovor s jedním mladý designérem který studoval v USA.

Velice vtipné vyprávění bylo když ve skupině, lidí z několika národů a kontinemtů. Měli dát dohromady nějaký designový společný návrh. Američané samo využili jedné osobnosti její "vnitrostátní" politiky. Následná diskuze proč to nezaujme. A byla s vtipným zakončením o tom, že mimo USA jeji politické hvězdy skoro jednak nikdo nezná a ani nemá zájem znát. Taková desiluze, že oni nejsou heliocentrickým středobodem politického svě…