Hlavní navigace

Mladý autor červa Nugache dostal pouze podmínku

Jiří Macich ml.

S pětiletou podmínkou vyvázl Jason Milmont, který s pomocí svého červa Nugache vytvořil botnet zahrnující až patnáct tisíc počítačů, z nichž se snažil sbírat data vč. čísel platebních karet. Těch chtěl nyní dvacetiletý mladík využít při nakupování po Internetu. Soud sáhl k podmíněnému trestu hlavně proto, že pachatel v době spáchání činu ještě nebyl plnoletý. Způsobenou škodu, která činí přibližně 37 000 dolarů, musí ale uhradit. Splátkový kalendář počítá s měsíční splátkou 250 dolarů.

S pětiletou podmínkou vyvázl Jason Milmont, který s pomocí svého červa Nugache vytvořil botnet zahrnující až patnáct tisíc počítačů, z nichž se snažil sbírat data vč. čísel platebních karet. Těch chtěl nyní dvacetiletý mladík využít při nakupování po Internetu. Soud sáhl k podmíněnému trestu hlavně proto, že pachatel v době spáchání činu ještě nebyl plnoletý. Způsobenou škodu, která činí přibližně 37 000 dolarů, musí ale uhradit. Splátkový kalendář počítá s měsíční splátkou 250 dolarů.

I když soud přihlédl k mladíkově nízkému věku, bezpečnostní experti si všímají pokročilých technologií využitích během tohoto malwarového útoku. Nugache využíval vlastní výměnnou síť P2P. Stejnou techniku použili o dva roky později i autoři červa Conficker. Výzkumník Dave Dittrich z University of Washington se netajil svým překvapením, když zjistil, že za celým botnetem je pouze jeden teenager. (SecurityWorld)

Našli jste v článku chybu?
12. 5. 2009 11:23
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Nevim, mozna by to chtelo pritvrdit. Pokud ukradne v obchode bonbon, ma bejt pokaranej. Pokud zabije cloveka, ma jit sedet. Pokud tak vyspelej, ze dokaze zneuzit ruzne veci a zpusobit skodu, mel by jit pykat jako ostatni. Takhle si budou vsichni teenageri myslet, ze je to v pohode a muzou hackovat a otravovat.
12. 5. 2009 12:05
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Takze kradezi cisel platebnich karet a jejich pouzivanim pri vlastnich nakupech upozornuje, ze je neco spatne? To je panecku logika.