Hlavní navigace

Mluvčí ČT: Na logu se ještě pracuje, návrhy nejsou definitivní

12. 9. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

12. 9. 2006

Loga, která si minulý týden u Úřadu průmyslového vlastnictví registrovala Česká televize, ještě nejsou definitivní podobou nového vizuálu ČT a bude se na nich ještě pracovat. Lidovým novinám to řekl mluvčí ČT Martin Krafl. To je jako byste chtěli představit kvalitní a slušivý oblek, ale máte zatím vybranou kvalitní látku, barevnost, vzor a tým profesionálních krejčích. Špičkový oblek se ovšem teprve šije a jeho prezentace je naplánována za několik měsíců, až bude hotový celý, řekl Krafl.

Televize minulý týden oznámila uzavření soutěže na nové logo a celkový vizuální styl. Vítězem se stal designér Štěpán Malovec, pedagog Vysoké školy umělecko-průmyslové v Praze. ČT však vítězný návrh nezveřejnila s tím, že tak učiní až koncem roku. Mluvčí Krafl dnešním LN řekl, že značky, které si televize ve čtvrtek registrovala u patentového úřadu, nemusejí být vítěznými ani definitivními. Nabízí se ale otázka, proč by si je tedy ČT registrovala.

P IT tip novy

Serveru DigiZone.cz mluvčí ČT odpověděl, že vítězný návrh Štěpána Malovce je pouze výchozím stavem pro zpracování nového komplexního vizuálního stylu ČT. A ten představíme na přelomu roku, celý, dodal Krafl.

Loga, která si ČT registrovala minulý týden

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.