Hlavní navigace

Mnoho evropských domén s diakritikou osiří

19. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Počáteční zájem o evropská doménová jména s koncovou .eu a s diakritikou má jednu zásadní vadu na kráse, na kterou upozornila společnost Zoner Software angažující se mj. v registraci domén. Když totiž nyní dochází k obnovení domén, mnozí držitelé o něj již nemají zájem a domény se tak uvolní. V případě společnosti Zoner Software jde zatím o 40 procent evropských domén s diakritickými znaky. Přes Zoner Software se přitom loni registrovalo 65 procent českých doménových jmen s diakritikou v rámci…

Počáteční zájem o evropská doménová jména s koncovou .eu a s diakritikou má jednu zásadní vadu na kráse, na kterou upozornila společnost Zoner Software angažující se mj. v registraci domén. Když totiž nyní dochází k obnovení domén, mnozí držitelé o něj již nemají zájem a domény se tak uvolní.

V případě společnosti Zoner Software jde zatím o 40 procent evropských domén s diakritickými znaky. Přes Zoner Software se přitom loni registrovalo 65 procent českých doménových jmen s diakritikou v rámci evropské top-level domény.

Důvodů tohoto jevu se nabízí více. Uvolňovat se mohou domény pořízené pro projekty, na jejichž realizaci nedošlo nebo část může být nepovedeným pokusem o spekulaci s doménami. V reálném provozu se navíc diakritika příliš neuchytila a pořád dá značnou práci řadovým uživatelům vysvětlovat, že tentokrát diakritiku v doméně mohou nebo musí použít.

KL24

Někteří domaineři své nadšení pro doménu EU s diakritikou přecenili a registrovali mnoho názvů, které nyní z finančních důvodů musejí pouštět. Také opětovné odmítnutí zavedení diakritiky do domény CZ doménám moc nepřeje přemítá Petr Komárek, ředitel internetové divize společnosti Zoner Software.

Zdroj: tisková zpráva

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).