Hlavní navigace

Na evropské trhy zamíří mobil s Androidem od Samsungu

28. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V Evropě se už za pár týdnů začne prodávat další chytrý mobil s platformou Android. Na některé evropské trhy už v červnu přijde nový Samsung i7500. Komunikátor s 3,2" dotykovým displejem (s rozlišením 320×480 pixelů) nabídne i vestavěný fotoaparát s rozlišením pět megapixelů a interní paměť o kapacitě 8 GB, kterou díky podpoře paměťových karet SDHC půjde rozšířit až o dalších 32 GB. Ve výbavě nebude chybět ani GPS navigace. K Internetu se tento komunikátor s otevřenou platformou od Googlu bude…

V Evropě se už za pár týdnů začne prodávat další chytrý mobil s platformou Android. Na některé evropské trhy už v červnu přijde nový Samsung i7500. Komunikátor s 3,2" dotykovým displejem (s rozlišením 320×480 pixelů) nabídne i vestavěný fotoaparát s rozlišením pět megapixelů a interní paměť o kapacitě 8 GB, kterou díky podpoře paměťových karet SDHC půjde rozšířit až o dalších 32 GB. Ve výbavě nebude chybět ani GPS navigace. K Internetu se tento komunikátor s otevřenou platformou od Googlu bude umět připojit přes GPRS/EDGE, WiFi (802.11b/g) a také přes 3G síť s využitím HSDPA (až 7,2 Mbit/s). (Gizmodo)

Zatím není jasné, jestli se jej dočkáme i na českém trhu. Třeba v Německu by s ním měl přijít mobilní operátor O2, česká Telefónica O2 však zatím neuvedla, jak chce konkurovat exkluzivnímu G1 v nabídce konkurenčního T-Mobilu. Zavedení telefonu se systémem Android do našeho portfolia zvažujeme, nicméně v současné chvíli je předčasné hovořit o detailní nabídce, uvedl její mluvčí Martin Žabka pro ČTK. Vodafone se chystá uvést během následujících třech měsíců HTC Magic, na který by měl mít časově omezenou exkluzivitu. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.