Hlavní navigace

MobilKom (U:fon) mění majitele

7. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost MobilKom, která poskytuje telekomunikační služby pod značkou U:fon, mění majitele. Investiční společnost Penta prodá sto procent akcií. Jejich kupcem je Divenno Holdings Limited,  který na českém trhu již vlastní společnosti Dial Telecom a Volný. Role finančního investora – Penty – byla splněna v první start-up fázi projektu MobilKom. Nyní přichází strategický investor, který má v oblasti telekomunikací v České republice dlouhodobé plány, říká Tomáš Budník, generální ředitel…

Společnost MobilKom, která poskytuje telekomunikační služby pod značkou U:fon, mění majitele. Investiční společnost Penta prodá sto procent akcií. Jejich kupcem je Divenno Holdings Limited,  který na českém trhu již vlastní společnosti Dial Telecom a Volný. Role finančního investora – Penty – byla splněna v první start-up fázi projektu MobilKom. Nyní přichází strategický investor, který má v oblasti telekomunikací v České republice dlouhodobé plány, říká Tomáš Budník, generální ředitel společnosti MobilKom. 

Divenno má zájem posilovat svoji pozici na českém telekomunikačním trhu a spojení provozovatele fixní infrastruktury s mobilním operátorem do sebe zapadá, říká Zdeněk Sivek, předseda představenstva společnosti Dial Telecom. V zájmu nového vlastníka je dále spolupracovat s managementem MobilKomu, který své kvality prokázal během posledního roku, kdy dokázal významně zlepšit výkony společnosti, doplňuje Aleš Zeman, místopředseda představenstva společnosti Dial Telecom.

KL22 hlasovani

Další informace žádná ze stran až do uzavření transakce nehodlá poskytovat.

Zdroj: tisková zpráva

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.