Hlavní navigace

Mobilní Firefox 1.1 by mohl vyjít v květnu, betaverze v dubnu

15. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mobilní edice prohlížeče Firefox, která je v ostré verzi k dispozici zatím jen pro Maemo, má brzy vyjít v nové verzi 1.1. Ta by se měla zaměřovat na úpravy uživatelského rozhraní na základě odezvy od uživatelů, vylepšení funkce pro automatické doplňování formulářů, vylepšení práce s doplňky včetně automatické aktualizace, drobné úpravy podpory prohlížení stránek v panelech nebo úpravy startovací stránky. Vydání betaverze je předběžně plánováno na 9. dubna a RC verze ještě do konce téhož měsíce.…

Mobilní edice prohlížeče Firefox, která je v ostré verzi k dispozici zatím jen pro Maemo, má brzy vyjít v nové verzi 1.1. Ta by se měla zaměřovat na úpravy uživatelského rozhraní na základě odezvy od uživatelů, vylepšení funkce pro automatické doplňování formulářů, vylepšení práce s doplňky včetně automatické aktualizace, drobné úpravy podpory prohlížení stránek v panelech nebo úpravy startovací stránky. Vydání betaverze je předběžně plánováno na 9. dubna a RC verze ještě do konce téhož měsíce. Ostrá verze by v závislosti na odezvě od testerů měla vyjít někdy v květnu.

Mobilní Firefox, který vzniká pod kódovým jménem Fennec, je také připravován pro mobily se systémem Windows Mobile. V únoru vyšla čtvrtá alfaverze mobilního Firefoxu pro tuto platformu Microsoftu. Pracuje se také na verzi pro otevřenou platformu Android, ale ta je ještě v plenkách a zatím má grafické prostředí desktopové verze (kvůli snazšímu testování). V plánu je též podpora pro Symbian. Na iPhone se mobilní Firefox za aktuálních podmínek nechystá – na rozdíl od konkurenčního prohlížeče Opera Mini, který však zatím nedostal zelenou od Applu. (Mozilla.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.