Hlavní navigace

Mobilní Firefox 1.1 pro Maemo se blíží, k dispozici je RC1

24. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mobilní Firefox 1.1 pro komunikátor Nokia N900 a tablet Nokia N800 s platformou Maemo dospěl do fáze první release candidate verze. Na seznamu novinek oproti vůbec první ostré verzi mobilního Firefoxu je třeba podpora činnosti v portrait režimu (dosud byl podporován jen landscape režim), automatická aktualizace nainstalovaných doplňků nebo podpora ukládání webových stránek v podobě PDF souboru. Do kontextového menu přibyly volby pro otevření odkazu do nového panelu nebo uložení obrázku do…

Mobilní Firefox 1.1 pro komunikátor Nokia N900 a tablet Nokia N800 s platformou Maemo dospěl do fáze první release candidate verze. Na seznamu novinek oproti vůbec první ostré verzi mobilního Firefoxu je třeba podpora činnosti v portrait režimu (dosud byl podporován jen landscape režim), automatická aktualizace nainstalovaných doplňků nebo podpora ukládání webových stránek v podobě PDF souboru. Do kontextového menu přibyly volby pro otevření odkazu do nového panelu nebo uložení obrázku do paměti zařízení.

Mobilní Firefox 1.1 pro Maemo nabídne uživatelům komunikátoru Nokia N800 zoomování přes hardwarová tlačítka primárně sloužící k regulaci hlasitosti. Vývojáři vylepšili i automatické vyplňování formulářů. Dlužno ale dodat, že ostrá verze měla dle dřívějších plánů vyjít už v květnu. Kromě mobilního Firefoxu pro Maemo se pracuje také na verzi pro Android – první vývojová verze byla uvolněna na konci dubna. Vývoj pro Windows Mobile byl prozatím pozastaven, podpora pro iPhone v plánu není. (Mozilla.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.