Hlavní navigace

Mobilní Firefox pro Maemo v ostré verzi

1. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po třech release candidate verzích byla uvolněna historicky první ostrá verze prohlížeče Mozilla Firefox pro mobilní zařízení. Zatím podporuje linuxovou platformu Maemo, jejíž vlajkovou lodí je komunikátor Nokia N900. Finská Nokia má ale s Maemo velké plány. Stejně tak Mozilla s mobilním Firefoxem známým též pod kódovým označením Fennec. Aktuálně je také k dispozici alfaverze pro Windows Mobile a plánuje se i podpora pro Symbian nebo Android. Verze pro Adroid však nevyjde teď v únoru, jak…

Po třech release candidate verzích byla uvolněna historicky první ostrá verze prohlížeče Mozilla Firefox pro mobilní zařízení. Zatím podporuje linuxovou platformu Maemo, jejíž vlajkovou lodí je komunikátor Nokia N900. Finská Nokia má ale s Maemo velké plány. Stejně tak Mozilla s mobilním Firefoxem známým též pod kódovým označením Fennec. Aktuálně je také k dispozici alfaverze pro Windows Mobile a plánuje se i podpora pro Symbian nebo Android. Verze pro Adroid však nevyjde teď v únoru, jak nedávno hlásala některá média. Jednalo se o mylnou informaci.

Firefox pro Maemo je možné stáhnout přímo z mobilního telefonu na adrese http://www.fi­refox.com/m, kde již běží i česká verze stránek představujících základní funkce mobilního Firefoxu. K těm patří prohlížení stránek v panelech, zoomování prohlížených stránek, snadná správa záložek, inteligentní adresní řádek, integrovaný správce hesel nebo podpora doplňků třetích stran. Ve výchozím nastavení je z výkonnostních důvodů vypnuta podpora plug-inů. (Mozilla.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).