Hlavní navigace

Mobilní Flash končí, Adobe chce všechno řešit přes AIR

9. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mobilní Flash, který Adobe ani po letech snah nedokázalo dostatečně rozšířit a dovést do spolehlivé a dostatečně fungující podoby končí. „Focusing Flash resources on delivering the most advanced PC web experiences, including gaming and premium video, as well as mobile apps“ v tiskové zprávě Adobe to Outline Growth Strategy at Financial Analyst Meeting znamená podle ZDNet nejenom propouštění, ale hlavně konec mobilního Flashe. Efektivně to znamená, že Adobe ukončilo vývoj Flashe pro mobilní…

Mobilní Flash, který Adobe ani po letech snah nedokázalo dostatečně rozšířit a dovést do spolehlivé a dostatečně fungující podoby končí. „Focusing Flash resources on delivering the most advanced PC web experiences, including gaming and premium video, as well as mobile apps“ v tiskové zprávě Adobe to Outline Growth Strategy at Financial Analyst Meeting znamená podle ZDNet nejenom propouštění, ale hlavně konec mobilního Flashe. Efektivně to znamená, že Adobe ukončilo vývoj Flashe pro mobilní prohlížeče. Existují mobilní Flash (Android a RIM) bude podle všeho ještě nějakou dobu podporovat.

KL24

Our future work with Flash on mobile devices will be focused on enabling Flash developers to package native apps with Adobe AIR for all the major app stores. We will no longer adapt Flash Player for mobile devices to new browser, OS version or device configurations. Some of our source code licensees may opt to continue working on and releasing their own implementations. We will continue to support the current Android and PlayBook configurations with critical bug fixes and security updates.

Flash, podle vyjádření Adobe, bude nahrazan Adobe Air. S trochou nadsázky se tak dá řict, že se nakonec dostanete z bláta do louže.

Zdroj: Exclusive: Adobe ceases development on mobile browser Flash, refocuses efforts on HTML5

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).