Hlavní navigace

Mobito definitivně ukončilo provoz, zbylé peníze pošle uživatelům

2. 12. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ambiciozní mobilní platební služba zaštítěná v začátcích mobilními operátory i bankami skončila podle očekávání k 1. prosinci.

Velký experiment, který v roce 2012 odstartovalo konsorcium tří tuzemských operátorů a čtyř velkých bank, definitivně skončil. Mobilní Mobito svůj konec oznámilo už na konci září. K 1. prosinci přestal fungovat portál Mobito a také mobilní aplikace.

„Do konce prosince 2015 budou zasílané zůstatky z Mobita na vybíjecí bankovní účet uživatele. O výši zůstatku, stejně tak o čísle vybíjecího bankovního účtu, jsme uživatele služby informovali s dvou měsíčním předstihem zasláním e-mailové zprávy,“ píše se teď na webu služby.

Pokud by peníze nedorazily, mohou o ně lidé požádat přes kontaktní formulář. „O svůj zůstatek můžete požádat kdykoli do pěti let od ukončení provozu služby Mobito, tedy do 30. listopadu 2020,“ dodává Mobito. 

KL23 hlasovani

Služba nabízela mobilní platby ze smartphonů i klasických mobilů, napojení na bankovní účet klienta nebo funkce klasické mobilní peněženky, do které si uživatel nahrál peníze. Platit bylo možné jak online, tak v kamenných obchodech.

Za celou dobu fungování se ovšem Mobitu nepodařilo nabrat dostatečný počet zákazníků, aby se služba dostala do černých čísel. Nepomohly ani finanční injekce od vlastníků. Jen Česká spořitelna, která formu v roce 2013 ovládla, do ní dvakrát nalila po 25 milionech Kč.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).