Hlavní navigace

Moderátor Jan Pokorný bude novým šéfredaktorem ČRo 1 - Radiožurnálu

Lukáš Polák

UVNITŘ FOTO Jan Pokorný ve funkci nahrazuje dosavadního šéfredaktora Radiožurnálu Petra Součka, který se rozhodl odejít z osobních důvodů. Pokorný se funkce ujme 15. června.

Doba čtení: 1 minuta

Český rozhlas 1 – Radiožurnál bude mít od konce příštího týdne nového šéfredaktora. Funkce se ujme 15. června jeho dosavadní moderátor Jan Pokorný. Nynější šéfredaktor Radiožurnálu Petr Souček prý z funkce odchází z osobních důvodů. Jsem přesvědčen, že osobnost Jana Pokorného v čele Radiožurnálu znamená správný krok směrem k nové podobě Radiožurnálu, komentoval nástup populárního rozhlasového moderátora do nové funkce generální ředitel ČRo Peter Duhan.

Jan Pokorný už jednou coby šéfredaktor Radiožurnálu v Českém rozhlasu působil, a to konkrétně v době od března 2005 do ledna 2008.
Autor: Český rozhlas

Jan Pokorný už jednou coby šéfredaktor Radiožurnálu v Českém rozhlasu působil, a to konkrétně v době od března 2005 do ledna 2008.

ČTĚTE TAKÉ: Český rozhlas bude od podzimu zveřejňovat playlist Radiožurnálu

Pokorný vystudoval fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy. V roce 1984 začal pracovat v Československém rozhlase – nejprve jako redaktor zpravodajské směny, od roku 1986 byl moderátorem pořadu Dobré jitro na stanici Praha. Po roce 1989 připravoval a uváděl ranní program stanice Československo, byl parlamentním zpravodajem ve Federálním shromáždění. Funkci šéfredaktora už si jednou vyzkoušel, a to v letech 2005 až 2008. V roce 2010 strávil ve Francii rok jako zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu.

Našli jste v článku chybu?