Hlavní navigace

Moderátor Jiří Chum definitivně odchází z Primy, na obrazovce se už neobjeví

20. 8. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
20. 8. 2010

UVNITŘ OFICIÁLNÍ VYJÁDŘENÍ Výpověď z televize Prima podepsal moderátor hlavní zpravodajské relace Jiří Chum. Nedohodl se s vedením stanice na zvýšení platu a Prima za něj musí najít náhradu k moderátorce zpráv Terezii Kašparovské. Odchod z Primy potvrdil Chum deníku Blesk. Podle dřívějších spekulací by jej měl ve Zprávách TV Prima nahradit redaktor zpravodajství Tomáš Drahoňovský. Premiéru si zřejmě odbude již dnes.

K TÉMATU: Moderátora Zpráv TV Prima Jiřího Chuma by měl nahradit Tomáš Drahoňovský

Před rokem, když nastupovala Jitka Obzinová (šéfredaktorka zpravodajství Primy, pozn. red.) po Pavlu Zunovi, nám všem srazila Prima honoráře o třetinu s tím, že televize musí šetřit. Podepsali jsme dodatek ke smlouvám, který platil jeden rok. Byli jsme s televizí domluvení, že po roce budeme jednat znovu, svěřil se docházející Chum deníku Blesk. Chtěl jsem jednat o nějaké nové výši, ale o tom Prima nechtěla ani slyšet a dala mi ultimátum. Buď podepíšu, nebo končím, dodal.

Chum se podle listu ve čtvrtek vrátil z dovolené a odpoledne podepsal na Primě výpověď. Bylo jasné, že se dál v jednání nedostaneme. Ani jedna strana nechtěla ustoupit, vysvětlil.

Jiří Chum při moderování svých předposledních Zpráv TV Prima 6. srpna 2010 (Foto: Čestmír Polák)

ebf - tip do článku - debata

Oficiální vyjádření Jiřího Chuma k odchodu z televize Prima na jeho profilové stránce na Facebooku:

S televizí Prima jsem měl do dneška uzavřenou platnou smlouvu o moderování pořadů. Loni na podzim jsem vyšel vstříc požadavkům televize a akceptoval v souvislosti s hospodářkou krizí snížení honoráře na dobu určitou o třetinu. Dodatek ke smlouvě reflektující toto opatření vypršel 31.7.2010, to znamená, že od srpna letošního roku platila původně uzavřená smlova. Vzhledem k nedávným celkovým investicím do zpravodajství a jeho rozšříření na celou hodinu lze těžko mluvit o vydírání televize, která musí šetřit. Nepožadoval jsem žádné razantní navýšení honoráře, jak bylo v tisku nedávno uvedeno, pouze jednání o jeho nové výši. Výroky o mých přehnaných nárocích považuji za krajně nešťastné a zcela neopodstatněné. Nabídl jsem televizi kompromis mezi sníženou částkou a platnou částkou ve smlouvě. Ta mi dala ultimátum: buď podepíšu nebo dostanu výpověď. „Agent“ pro jednání s televizí, o kterém se dnes zmínil časopis AHA, byl člověk z oboru, který mě měl v jednání s televizí zastupovat především v době, kdy jsem byl v zahraničí. Dnešním dnem jsem podespal výpoděď a z Primy tak odcházím. Všem díky za podporu a těším se na vás dál na Radiožurnálu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).