Hlavní navigace

Moderátor Karel Voříšek byl ve svazcích StB veden neprávem, rozhodl soud

30. 7. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Je to jasný vzkaz těm, kteří mě dehonestovali. Ale na druhou stranu chci poděkovat všem těm, a nebylo jich málo, kteří při mně stáli a věřili mi,“ neskrýval dnes nadšení samotný Voříšek.

Městský soud v Praze dnes rozhodl o tom, že moderátor Karel Voříšek byl ve svazcích tehdejší Státní bezpečnosti (StB) veden neprávem. Informovala o tom televize Prima, jejímž je nyní Voříšek zaměstnancem. Právě koncem roku 2012 se byl populární moderátor z obrazovky konkurenční Novy nucen stáhnout a od té doby vystupovala jeho kolegyně Markéta Fialová samostatně. Karel Voříšek zanedlouho poté nastoupil na Primu, kde nyní tvoří v rámci hlavního zpravodajství dvojici s neméně populární Klárou Doležalovou. Na stranu Voříška se například postavila dnes již legendární moderátorka Kamila Moučková.

MMF24

K TÉMATU: Karel Voříšek zmizel z obrazovky TV Nova. Kvůli údajné spolupráci s StB

Jsem rád, že soud proběhl, a že se tak ukázalo, že jsem ve svazcích StB vedený neoprávněně. Je to jasný vzkaz těm, kteří mě dehonestovali. Ale na druhou stranu chci poděkovat všem těm, a nebylo jich málo, kteří při mně stáli a věřili mi. A velký dík patří televizi Prima, která mě vzala na svou palubu, konstatoval v souvislosti s dnešním rozsudkem Voříšek. Jsem rád, že se po delší době rozhodlo, že byl Karel Voříšek veden jako důvěrník ve svazcích bývalé StB neoprávněně. Je faktem, že měl čisté lustrační osvědčení, ale kvůli tomuto nespravedlivému nařčení byl před lidmi značně dehonestován, dodal jeho právní zástupce Josef Lžičař.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).