Hlavní navigace

Moderátor politických diskusí na Markíze a Joj bude ministrem kultury

30. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 6. 2010

Někdejší moderátor politických diskusí Sito na nejsledovanější slovenské televizi Markíza a De Facto na televizi Joj Daniel Krajcer bude novým ministrem kultury na Slovensku. Podle agentury SITA to vyplynulo z koaličních jednání. Krajcer úspěšně kandidoval v červnových volbách do slovenského parlamentu za novou pravicovou stranu Svoboda a Solidarita. Ještě do poloviny března přitom působil v managementu televize Joj, kterou vlastní investiční skupina J&T.

K TÉMATU: Koncesionářské poplatky na Slovensku skončí, počítá s tím nová vláda

Krajcer je na Slovensku velmi známý. Popularitu si získal především prostřednictvím televize Markíza, na které působil do roku 2006. Ke konkurenci do televize Joj odešel poté, co Markízu opustil její zakladatel a dlouholetý ředitel Pavol Rusko. Také on měl politické ambice, v roce 2001 založil stranu Aliance nového občana a díky silné mediální podpoře Markízy ji dostal do parlamentu.

BRAND

Rusko pak krátce pak zastával posty ministra hospodářství a vicepremiéra ve vládě premiéra Mikuláše Dzurindy, z nichž byl odvolán kvůli aféře se stomilionovou směnkou. Strana poté stáhla z vlády i další dva své ministry a postupně se rozložila, takže se v dalších volbách už nedostala do parlamentu. Rusko přestal být jejím předsedou v roce 2007.

Krajcer bude mít jako ministr kultury na starosti i mediální agendu, například připravované reformy veřejnoprávní televize a rozhlasu. Chceme nastavit systém jejich financování tak, aby do něho co nejméně vstupovala vládní moc. Nebyl by prostor pro jednorázové dotace a podobně, přes které je mohou politici tlačit do kouta a nebo vydírat managementy, řekl Krajcer v rozhovoru pro slovenský deník Sme. Nová slovenská vláda chce také zrušit koncesionářské poplatky.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).