Hlavní navigace

Současní moderátoři Událostí ČT zůstanou do března. Pak se uvidí

29. 11. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
29. 11. 2011

Výměna moderátorů hlavní zpravodajské relace České televize, Událostí, nenastane po Novém roce, ale až v březnu se zásadní proměnou celého tohoto pořadu. Deníku Aha! to řekla moderátorka Událostí Jolana Voldánová. Už od ledna by nicméně měl celý zpravodajský blok na ČT 1 a ČT 24 začínat již v 18:55, stejně jako Zprávy TV Prima. Prvních pět minut zabere Počasí z domova, na které od 19:00 navážou Události. Po Brankách, bodech, vteřinách bude následovat Počasí ve světě.

K TÉMATU: Hospodářské noviny: Klepetko, Maršál a další mají v Událostech skončit

Zcela novou strukturu dostane zpravodajská hodina na ČT 1 právě až od března příštího roku. Podle dosavadních informací, které z Kavčích hor pronikly do médií, by Události měly mít místo dvojice moderátorů jen jediného a měly by být více strukturované. Celá hodina mezi 18:55 a 20:00 by tak měla vypadat jinak, přičemž ČT se chce částečně inspirovat od Primy a její strukturované zpravodajské hodiny s všeobecnými zprávami, černou kronikou a zprávami ze showbyznysu (u ČT by šlo ale logicky o jinak zaměřené tematické bloky).

ČTĚTE TAKÉ: ČT 24 rozdělila svoje redaktory do čtyř týmů. Nejlepší má dělat Události

Nynější moderátoři Událostí zřejmě dostanou nabídku na jiné projekty uvnitř ČT. Pokračování v hlavní zpravodajské relaci nemá jisté ani jeden z šesti současných moderátorů. Byla jsem ve čtvrtek na schůzce s novým šéfredaktorem zpravodajství ČT Petrem Mrzenou a vůbec nic se na ní nerozhodlo. Já vysílám do března a pak nevím… Ani já nemám jistotu, že v Událostech zůstanu, potvrdila deníku Aha! Jolana Voldánová.

MMF24

ROZHOVOR: ČT 24 může dávat místo Událostí třeba dokumenty, říká Zdeněk Šámal

Od března by rovněž měly Události zůstat pouze na hlavním programu ČT 1, kdežto zpravodajská ČT 24 by měla v jejich čase nabídnout nějaký jiný, alternativní program. Výkonný ředitel ČT 24 Zdeněk Šámal v nedávném rozhovoru pro DigiZone.cz naznačil, že by mezi sedmou a osmou hodinou večer mohl zpravodajský kanál vysílat třeba dokumenty nebo publicistiku, případně reprízovat dřívější pořady.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).