Hlavní navigace

Přihlašovací a ověřovací služba MojeID má již přes 70 000 uživatelů

Marek Janouš

MojeID, česká obdoba OpenID, která mimo jiné umožňuje i plné ověření totožnosti, dosáhla již sedmdesáti tisíc uživatelů, jak tvrdí blog NIC.CZ. Plně ztotožněno je přitom 41 procent uživatelů služby. (To má význam pro ty provozovatele, kteří si zaplatí plný přístup.) Blog dále uvádí, že denně se pomocí služby přihlásí asi 1500 uživatelů, nebo že ve školství jako první zavede podporu pro MojeID Česká zemědělská univerzita. Rozrůstají se moduly pro open-source systémy, a profil lze prý nyní lépe…

MojeID, česká obdoba OpenID, která mimo jiné umožňuje i plné ověření totožnosti, dosáhla již sedmdesáti tisíc uživatelů, jak tvrdí blog NIC.CZ. Plně ztotožněno je přitom 41 procent uživatelů služby. (To má význam pro ty provozovatele, kteří si zaplatí plný přístup.)

Blog dále uvádí, že denně se pomocí služby přihlásí asi 1500 uživatelů, nebo že ve školství jako první zavede podporu pro MojeID Česká zemědělská univerzita. Rozrůstají se moduly pro open-source systémy, a profil lze prý nyní lépe upravovat ze zařízení mobilních.

Našli jste v článku chybu?
8. 9. 2012 11:26
anonymous (neregistrovaný)

to snad nemyslite vazne, mste z nic? nevsiml jsem si ze by nekomu chybela na internetu obcanka, krome policie. ... a to pozvdechnuti ze to neni pro cinzince, no nevim, jako ze by americani posilali do prahy copie svych prukazek, haha, zbytecnej projekt.

8. 9. 2012 8:55
Ferdinand (neregistrovaný)

No tak důvod je jasný - jeden účet propojený s jednou skutečnou osobou. OpenID je technologie, MojeID je služba, která na ní staví, ale poskytuje o podstatný stupeň víc.

Bohužel je služba omezena na Česko a Slovensko.