Hlavní navigace

Moonlight 2.0 podporuje prvky ze Silverlightu 2 a Silverlightu 3

23. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Před několika dny byl uvolněn Moonlight 2.0, tedy open source implementace technologie Microsoft Silverlight, která je přímo dostupná pouze pro MS Windows a Mac OS X. Projekt Moonlight, na kterém spolupracuje Novell a Microsoft, je však řešením pro Linux, respektive systémy založené na Unixu. Mezi výslovně jmenované podporované distribuce patří SUSE Linux Enterprise Desktop 11, OpenSUSE 11.x, Ubuntu 9.10 a Fedora 12.

Před několika dny byl uvolněn Moonlight 2.0, tedy open source implementace technologie Microsoft Silverlight, která je přímo dostupná pouze pro MS Windows a Mac OS X. Projekt Moonlight, na kterém spolupracuje Novell a Microsoft, je však řešením pro Linux, respektive systémy založené na Unixu. Mezi výslovně jmenované podporované distribuce patří SUSE Linux Enterprise Desktop 11, OpenSUSE 11.x, Ubuntu 9.10 a Fedora 12.

Plug-in je určen pro prohlížeč Mozilla Firefox a obecně by měl Moonlight fungovat v libovolné moderní 32bitové nebo 64bitové distribuci Linuxu. Kromě prvků z druhé generace SilverLightu podporuje nový Moonlight 2.0 i některé věci z třetí generace. Podrobnosti si můžete dohledat na stránkách projektu. (Zdroják.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.