Hlavní navigace

Moravec je nevychovaný, rozčílil se Klausův spolupracovník Petr Hájek

14. 4. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
14. 4. 2010

DOPLNĚNO Moderátor Václav Moravec je nevychovaný, když o prezidentu republiky Václavu Klausovi mluví zásadně jako o „Klausovi“, postěžoval si pro web ParlamentniLis­ty.cz zástupce vedoucího Kanceláře prezidenta republiky Petr Hájek. Reagoval tak na Moravcův rozhovor pro aktuální vydání časopisu Týden, v němž se ho redaktorka ptá na důvody, proč Václav Klaus nechodí do jeho pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi.

Václav Klaus do ČT obecně nechodí. On pravidelně poskytuje bilanční rozhovor televizi Nova, kde propaguje svou knihu, vysvětlil Moravec. Moderátor se podle svých slov pokouší Klause do Otázek pozvat, naposledy loni na podzim po zrušení termínu předčasných parlamentních voleb. To jsem mu telefonoval na mobil a on mi do telefonu řekl: Vy ještě žijete? vzpomíná.

FOTOREPORTÁŽ: Na návštěvě u… předvolebních Otázek Václava Moravce Speciál

A já jsem mu odpověděl: „Ano, já ještě žiju, byť někteří lidé by mě rádi viděli mrtvého.“ Korektně jsem mu nabídl místo ve speciálu. On mi řekl, že mi určitě zavolá, ale pak už se ozval jen jakýsi pracovník tiskového oddělení s tím, že pan prezident nemá čas, dodal Václav Moravec v rozhovoru pro Týden. Podle Petra Hájka jde o další z řady útoků veřejnoprávní televize na prezidenta.

Celá ČT je nastavena jako jedna z hlavních úderných pěstí antiklausismu, to je letitý, známý problém, prohlásil Hájek. Je mi trapné, když z jeho úst vůči prezidentu republiky slyším zásadně ,Klaus‘, jako kdyby s ním pásl husy nebo spolu chodili do školy. Je smutné, když hlavní moderátor politických pořadů ve veřejnoprávním médiu nemá alespoň minimální kinderstube, řekl bych výchovu.

ebf - tip - debata

ČT podle Hájka poskytuje příliš velký prostor Klausovu předchůdci Václavu Havlovi a „neuvěřitelným způsobem bolševicky přeťápnutému množství různých publicistických pořadů na téma, Václav Havel a naše dávnější nebo nedávná minulost“. Generální ředitel ČT Jiří Janeček na kritiku reagoval nabídkou návštěvy ČT jak pro Václava Klause, tak pro Petra Hájka.

DOPLNĚNO: Petr Hájek bude hostem dnešního pořadu Hyde Park od 20:10 hod. na ČT 24

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).