Hlavní navigace

Moravskoslezský Report na ČT1 nahradí Události v regionech

25. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

25. 6. 2008

Zpravodajský Report, který je vysílán v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji, na obrazovce ČT1 končí. Místo něj se objeví pořad známý z hlavní zpravodajské relace – Události v regionech. Relace bude začínat vždy v osmnáct hodin a její stopáž byla stanovena na pětadvacet minut. Po ní budou následovat Černé ovce. Veřejnoprávní televize k tomuto kroku přistoupila proto, aby mohla prodloužit právě své hlavní zpravodajství Události. To bude mít od 30. června délku 35 minut a bude tak konkurovat určitou dobu Televizním novinám na Nově.

cif-tip-téma-foto

K TÉMATU: ČT zruší večerní Události v regionech, hlavní Události budou mít 35 minut

Událostí v regionech se dočkají také diváci v Čechách, kde se relace sloučí s pořadem Večerníky. Moderátory budou Jitka Sluková a Jan Hrubeš, na Moravě Martin Musial, Šárka Bednářová a Drahomíra Račáková. Programová změna vychází vstříc divákům. Zachováváme pětadvacetiminutové ryze regionální vysílání ve třech vydáních – pro Čechy, Jižní Moravu a Severní Moravu se Slezskem, jak nám ukládá zákon, a zároveň nabídneme více regionálních zpráv celostátně v Událostech, vysvětlil v květnu Lidovým novinám ředitel zpravodajství ČT Milan Fridrich.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.