Hlavní navigace

Motejlek: Loňský zisk bude přes 3 miliony, příjem z inzerce letos překoná předplatné

7. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Server Motejlek.com, který je českým průkopníkem placeného obsahu, je po zhruba čtyřech letech fungování ziskový. V pořadu Českého rozhlasu Týden v médiích to řekl jeho provozovatel Miroslav Motejlek. „Svůj web jsem pořídil asi za 22 000 korun a ten web funguje a vydělává dobře,“ popisoval začátky projektu. Provoz webu podle svých slov skoro vůbec nemusel dotovat a nepotřeboval ani žádné půjčky. Připomeňme, že na podzim 2010 koupil 25% podíl ve firmě investor Ondřej Tomek, o rok později navýšil…

Server Motejlek.com, který je českým průkopníkem placeného obsahu, je po zhruba čtyřech letech fungování ziskový. V pořadu Českého rozhlasu Týden v médiích to řekl jeho provozovatel Miroslav Motejlek.

„Svůj web jsem pořídil asi za 22 000 korun a ten web funguje a vydělává dobře,“ popisoval začátky projektu. Provoz webu podle svých slov skoro vůbec nemusel dotovat a nepotřeboval ani žádné půjčky. Připomeňme, že na podzim 2010 koupil 25% podíl ve firmě investor Ondřej Tomek, o rok později navýšil svůj podíl na 34 %.

Příjmy webu Motejlek.com, který se soustředí na ekonomické zpravodajství, podle Motejlka z většiny tvoří předplatné. „V posledním roce začíná růst inzerce, letos by myslím mohla překonat předplatné,“ dodal Motejlek.

Server je podle něj ziskový.„Loňské fakturace byly kolem 5,5 milionu, zisk před zdaněním bude určitě přes 3 miliony,“ prozradil Motejlek.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).