Hlavní navigace

Motorola hlásí své výsledky, poprvé od koupě Googlem

9. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Motorola ohlásila předběžné výsledky za čtvrté čtvrtletí roku 2011, tedy za vánoční prodeje a také za první období po ohlášení odkupu společnosti Googlem. Podrobnější informace o odkoupení Motoroly společností Google najdete ve článku Google k patentovému stolu přijel na Motorce za 12,5 mld dolarů.

Motorola ohlásila předběžné výsledky za čtvrté čtvrtletí roku 2011, tedy za vánoční prodeje a také za první období po ohlášení odkupu společnosti Googlem.

Podrobnější informace o odkoupení Motoroly společností Google najdete ve článku Google k patentovému stolu přijel na Motorce za 12,5 mld dolarů.

Motorola udala, že v průběhu vánočního kvartálu prodala 10,5 milionu mobilních telefonů, z toho více jak polovina, tedy 5,3 milionu, jsou chytré telefony, prakticky výlučně na systému Android. V meziročním srovnání ovšem jde o pokles, na vánoce 2010 Motorola prodala 11,3 milionu telefonů, v tomto zastoupení ale bylo méně chytrých telefonů – 4,9 milionu. V tomto klíčovém segmentu tedy Motorola rostla, zdá se ale, že nikoliv tak rychle, jako trh. Stejně tak oproti předchozímu třetímu čtvrtletí se prodeje Motoroly mírně propadly, ačkoliv segment chytrých telefonů i u Motoroly rostl, propad jde na vrub obyčejných telefonů.

Cloud23

Motorola také ohlásila předběžné (neauditované) tržby, ty se pohybovaly kolem 3,4 miliard dolarů, zhruba stejně, jako v předchozích čtvrtletích. Motorola prohlásila, že do výsledků se promítly náklady na stávající patentové spory, které firma vede především s Apple a Microsoftem.

Akvizice části firmy Motorola zvaná Motorola Mobility firmou Google ohlášená vloni v srpnu stále ještě zcela neproběhla, takže se do výsledků nepromítá zcela, upozorňuje Motorola. Finální výsledky publikuje Motorola 26.1.2011.

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).