Hlavní navigace

Motorola spustí vlastní portál s aplikacemi pro Android

30. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

S online obchody se softwarem pro moderní mobilní telefony se snad roztrhl pytel. Další se totiž chystá otevřít Motorola a hodlá v něm nabízet aplikace pro mobily vybavené operačním systémem Android. Tato otevřená platforma už sice má svůj Android Market, ale Motorola evidentně chce mít také svůj vlastní klon AppStore. Zahraniční komentátoři se zatím různí v názorech, jestli existence více obchodů s aplikacemi pro jednu platformu nebude kontraproduktivní. Na jednu stranu by si mohly konkurovat…

S online obchody se softwarem pro moderní mobilní telefony se snad roztrhl pytel. Další se totiž chystá otevřít Motorola a hodlá v něm nabízet aplikace pro mobily vybavené operačním systémem Android. Tato otevřená platforma už sice má svůj Android Market, ale Motorola evidentně chce mít také svůj vlastní klon AppStore. Zahraniční komentátoři se zatím různí v názorech, jestli existence více obchodů s aplikacemi pro jednu platformu nebude kontraproduktivní. Na jednu stranu by si mohly konkurovat například obchodními podmínkami a podmínkami pro vývojáře, na druhou stranu se zase ale může zbytečně tříštit jak pozornost vývojářů, tak uživatelů resp. zákazníků.

Celý koncept AppStore a jeho klonů je totiž do značné míry postaven na efektu soustředění dostupných aplikací na jedno místo. Motorola každopádně hodlá se svým vlastním obchodem/portálem s aplikacemi pro Android zkusit štěstí. Ponese název Shop4apps a měl by být přístupný jak přímo z mobilu (přes speciální aplikaci), tak klasicky přes počítač. V nabídce budou bezplatné aplikace i komerční software dostupný za poplatek. (The Register, Engadget)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).