Hlavní navigace

Mozilla bude uživatele upozorňovat na zastaralý Flash Player

7. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Není to tak dávno, co jsme vás informovali, že Mozilla chystá osvětovou kampaň věnovanou nebezpečným plug-inům. Teď ale v boji se zastaralými plug-iny přitvrzuje a upozornění se budou zobrazovat uživatelům přímo i ve Firefoxu 3.5.3 a vyšším. Uživatelé se i díky intuitivním aktualizačním mechanismům naučili udržovat svůj prohlížeč aktuální. Stav plug-inů je však často žalostný. Mnoho uživatelů surfuje se zastaralými verzemi zásuvných modulů, které často obsahují vážné bezpečnostní chyby.…

Není to tak dávno, co jsme vás informovali, že Mozilla chystá osvětovou kampaň věnovanou nebezpečným plug-inům. Teď ale v boji se zastaralými plug-iny přitvrzuje a upozornění se budou zobrazovat uživatelům přímo i ve Firefoxu 3.5.3 a vyšším. Uživatelé se i díky intuitivním aktualizačním mechanismům naučili udržovat svůj prohlížeč aktuální. Stav plug-inů je však často žalostný. Mnoho uživatelů surfuje se zastaralými verzemi zásuvných modulů, které často obsahují vážné bezpečnostní chyby. Uživatelé ale kolikrát ani netuší, že kromě prohlížeče mají aktualizovat i plug-iny.

Nový Firefox 3.5.3 tedy při prvním spuštění zkontroluje nainstalovanou verzi Flash Playeru a v případě potřeby upozorní na nutnost její aktualizace. Právě Flash Player patří mezi nejrizikovější plug-iny. Je sice přítomen na většině počítačů s webovým prohlížečem, ovšem zdaleka ne vždy je použita verze se všemi dostupnými opravami. Podobně rizikové jsou ale také třeba zásuvné moduly programů typu Adobe Reader nebo QuickTime Player. V budoucnu by tedy měl na zastaralé plug-iny upozorňovat přímo Správce doplňků ve Firefoxu. (JasnaPaka Blog)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).