Hlavní navigace

Mozilla bude "volat domů" prostřednictvím Firefox Health Report

Daniel Dočekal

Mozilla oznámila Firefox Health Report (FHR), součást prohlížeče, která bude posílat data o užívání prohlížeče s cílem „vybudovat výrazně lepší prohlížeč“. Prozatím je FHR dostupné v „nightly“ verzích a do stabilní verze se dostane někdy ve verzi 19 či 20.  FHR by mělo poskytovat data o konfiguraci (hardware, operační systém, verze prohlížeče), nastavení prohlížeče (zejména instalované add-ons), výkonu (časování událostí prohlížeče, vykreslování stránky, atd) a užívání uživatelem (jak dlouho FF…

Mozilla oznámila Firefox Health Report (FHR), součást prohlížeče, která bude posílat data o užívání prohlížeče s cílem „vybudovat výrazně lepší prohlížeč“. Prozatím je FHR dostupné v „nightly“ verzích a do stabilní verze se dostane někdy ve verzi 19 či 20. 

EBF17

FHR by mělo poskytovat data o konfiguraci (hardware, operační systém, verze prohlížeče), nastavení prohlížeče (zejména instalované add-ons), výkonu (časování událostí prohlížeče, vykreslování stránky, atd) a užívání uživatelem (jak dlouho FF běží, jak starý je profil, kolikrát došlo k pádu).

Pokud začínáte přemýšlet nad dopady na soukromí, je nejvyšší čas. Mozilla prozatím neuvádí, jak bude možné tuto funkčnost vypnout (ale prý to možné bude) a k problému se staví tak, že považuje vše za transparentní, jasné a na jejich straně za „nevysledovatelné k jakému konkrétnímu prohlížeči data patří“. Lze očekávat, že tenhle názor se Mozille nepodaří udržet dlouho a bude muset přistoupit k tomu, že FHR bude volitelné. Prozatím to vypadá, že Mozilla plánuje v budoucích verzích Firefoxu tuto funkčnost aktivovat automaticky. 

Našli jste v článku chybu?
23. 9. 2012 11:48
xpckar (neregistrovaný)

Lepší prohlížeč by udělali, kdyby se konečně začali věnovat těm stovkám, často fousatých, chyb v bugzille, a požadavkům uživatelů, a ne často jen sami sobě.

23. 9. 2012 22:19
Zamrzloň (neregistrovaný)

To jsou takové ty plky... (nenarážím přímo do vás, alespoň ne s úmyslem vás rovnou zabít). Projevy jsou známé, stačí si vzít na mušku Microsoft - statistika místo čtení zpětné vazby a požadavků zákazníků, výsledek (známé katastrofy) - dlouho očekávaný přehrávač Zuno, různá Windows pro mobilní zařízení, browser IE9 bez řádných záložek a stavového řádku, ribbon v Office, Windows 7 bez známých lokálních aplikací, Windows 8 jako celek.

Všechno dobrého tu už někdy bylo. To že aplikace se nevyvíjí al…