Hlavní navigace

Mozilla Firefox 4.0 Beta 2 s App Tabs a v češtině

28. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vyšla druhá betaverze chystaného webového prohlížeče Mozilla Firefox 4.0. Ta je dostupná v celkem 24 jazycích, mezi nimiž nechybí ani čeština. Mezi zapracovanými novinkami vyčnívá koncept App Tabs, který má vylepšit práci s webovými aplikacemi. Webové aplikace lze otevírat do speciálních panelů zabírajících na liště s panely méně místa oproti klasickým panelům. To je v tuto chvíli jediná přidaná hodnota, ale do budoucna se počítá, že by v rámci App Tabs měly webové aplikace třeba i přizpůsobené…

Vyšla druhá betaverze chystaného webového prohlížeče Mozilla Firefox 4.0. Ta je dostupná v celkem 24 jazycích, mezi nimiž nechybí ani čeština. Mezi zapracovanými novinkami vyčnívá koncept App Tabs, který má vylepšit práci s webovými aplikacemi. Webové aplikace lze otevírat do speciálních panelů zabírajících na liště s panely méně místa oproti klasickým panelům. To je v tuto chvíli jediná přidaná hodnota, ale do budoucna se počítá, že by v rámci App Tabs měly webové aplikace třeba i přizpůsobené rozhraní prohlížeče (např. skrytý řádek s adresou).

Mozilla Firefox 4.0 Beta 2 pokračuje v úpravách uživatelského rozhraní, takže lišta s panely je nyní nad řádkem s adresou i pod Mac OS X. Dále byla doplněna podpora dalších novinek z CSS 3 (transitions a transformations). Koncept Tab Candy, o kterém jste si na Lupě mohli už také přečíst, ještě do této betaverze nepronikl. Novinkám obecně ve čtvrté generaci Firefoxu je věnován náš článek Firefox 4.0 Beta 1: nový vzhled i nové technologie v akci.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).