Hlavní navigace

Mozilla Firefox 4.0 může vyjít 22. března 2011

16. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jen týden od vydání ostré verze Internet Exploreru 9 by se mohl objevit finální Mozilla Firefox 4. Pokud se nevynoří nějaké nové komplikace a první release candidate verzi bude možné prohlásit za finální verzi, připadá v úvahu jako datum vydání právě 22. března 2011. Zpoždění oproti předchozím plánům z letošního roku by tak činilo zhruba měsíc, ale celkově nabral vývoj mnohem větší skluz.

Jen týden od vydání ostré verze Internet Exploreru 9 by se mohl objevit finální Mozilla Firefox 4. Pokud se nevynoří nějaké nové komplikace a první release candidate verzi bude možné prohlásit za finální verzi, připadá v úvahu jako datum vydání právě 22. března 2011. Zpoždění oproti předchozím plánům z letošního roku by tak činilo zhruba měsíc, ale celkově nabral vývoj mnohem větší skluz.

Mozilla čelí kritice, že na rozdíl od konkurenčních prohlížečů Google Chrome či Opera vydává nové major verze s velkými odstupy a uživatelé tak dlouho musí čekat na nové funkce, byť část z nich je třeba už dávno hotová. Mozilla slibuje nápravu a letos by po Firefoxu 4 ráda vydala i Firefox 5, Firefox 6, Firefox 7. Vývoj by se tak výrazně akceleroval, ale při dosavadních zkušenostech to zní jako možná až příliš smělý plán. 

Zdroj: Mozilla.cz

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.