Hlavní navigace

Mozilla Firefox 5 Beta: rychlejší a spolehlivější

Jiří Macich ml.

Vyšla betaverze webového prohlížeče Mozilla Firefox 5. Pro zájemce z našich luhů a hájů je připravena i její česká lokalizace. Mozilla Firefox 5 nepřináší žádné závratné nové funkce. Tvůrci provedli hlavně změny na pozadí, které by měly být znát na výkonu, spolehlivosti a stabilitě. Webové vývojáře by mohla zajímat podpora CSS animations a pro zájemce o testování vývojových verzí prohlížeče je připraven nový mechanismus pro odběr testovacích verzí z různých vývojových kanálů.

Vyšla betaverze webového prohlížeče Mozilla Firefox 5. Pro zájemce z našich luhů a hájů je připravena i její česká lokalizace. Mozilla Firefox 5 nepřináší žádné závratné nové funkce. Tvůrci provedli hlavně změny na pozadí, které by měly být znát na výkonu, spolehlivosti a stabilitě.

Webové vývojáře by mohla zajímat podpora CSS animations a pro zájemce o testování vývojových verzí prohlížeče je připraven nový mechanismus pro odběr testovacích verzí z různých vývojových kanálů.

Dobrá zpráva je, že by neměly nastat žádné masivní komplikace s kompatibilitou rozšíření. Ta rozšíření, která podporují Mozilla Firefox 4, budou ve velké míře kompatibilní i s jeho nástupcem. Portál Mozilla Add-ons u hostovaných rozšíření provádí automaticky test kompatibility. 

Zdroj: Mozilla.cz

Našli jste v článku chybu?