Hlavní navigace

Mozilla Messaging rozjíždí SpreadThunderbird.com

13. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pomoci většímu rozšíření multiplatformního e-mailového klienta Mozilla Thunderbird má nově založený server SpreadThunderbird.com, se kterým přichází sama Mozilla Messaging starající se o vývoj zmíněného programu. Mozilla Messaging byla založena letos v únoru (o čemž jsme vás samozřejmě informovali) a právě její vznik měl zajistit světlou budoucnost programu Mozilla Thunderbird. Krátce předtím totiž projekt opustili dva hlavní vývojáři a veřejně se spekulovalo o jeho nahnutém dalším osudu.

Pomoci většímu rozšíření multiplatformního e-mailového klienta Mozilla Thunderbird má nově založený server SpreadThunder­bird.com, se kterým přichází sama Mozilla Messaging starající se o vývoj zmíněného programu. Mozilla Messaging byla založena letos v únoru (o čemž jsme vás samozřejmě informovali) a právě její vznik měl zajistit světlou budoucnost programu Mozilla Thunderbird. Krátce předtím totiž projekt opustili dva hlavní vývojáři a veřejně se spekulovalo o jeho nahnutém dalším osudu.

Komunitní marketingový server SpreadThunder­bird.com má být obdobou projektu SpreadFirefox­.com, který funguje již nějaký ten pátek a postaral se prohlížeči Mozilla Firefox o nemalou pozornost médií i uživatelů. Například inicioval akci, která letos v létě skončila zápisem Firefoxu 3.0 do Guinnessovy knihy rekordů jako programu s největším počtem stažení během 24 hodin. Uvidíme, jestli nějakou podobnou akci uspořádá i SpreadThunder­bird.com u příležitosti vydání Thunderbirdu 3.0, které je plánováno někdy v březnu příštího roku (resp. zhruba měsíc po Firefoxu 3.1). Aktuální Thunderbird 2.0.0.17 si můžete stáhnout také ze Slunečnice.cz. (JasnaPaka Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.