Hlavní navigace

Mozilla si chce posvítit na paměťové nároky plug-inů a rozšíření

Jiří Macich ml.

Mozilla Corporation chce také uživatele informovat o vlivu jednotlivých plug-inů na výkon, respektive hodlá zveřejňovat statistiky spotřeby operační paměti jednotlivých plug-inů. Uživatel tuto informaci nezíská prozatím přímo ve Správci doplňků, ale na webu Mozilla Plugin Check. Ten už více než rok slouží ke kontrole stavu plug-inů, tedy jestli má uživatel nainstalovány jejich nejnovější verze.

Mozilla Corporation chce také uživatele informovat o vlivu jednotlivých plug-inů na výkon, respektive hodlá zveřejňovat statistiky spotřeby operační paměti jednotlivých plug-inů. Uživatel tuto informaci nezíská prozatím přímo ve Správci doplňků, ale na webu Mozilla Plugin Check. Ten už více než rok slouží ke kontrole stavu plug-inů, tedy jestli má uživatel nainstalovány jejich nejnovější verze.

Možná vás napadne, že mnohem zajímavější by bylo znát vliv rozšíření na výkon. Rozšíření jsou totiž často viníky příliš pomalého spouštění prohlížeče nebo vysoké paměťové náročnosti. I na tom se pracuje. Na serveru Mozilla Add-ons by v budoucnu měla u každého rozšíření být součástí profilu informace o vlivu na rychlost startu prohlížeče a spotřebu operační paměti. 

Zdroj: Mozilla.cz

Našli jste v článku chybu?
24. 12. 2010 13:15
pas (neregistrovaný)

To je taková hezká vánoční pohádka. :)

Podívejte se na stránku http://www.root.cz/clanky/zahrajte-si-html5-hry-ve-svem-prohlizeci/ - dole máte stromeček v HTML5. Žere to MNOHEM víc, než by žrala stejná animace ve Flashi. A navíc - žere to i tehdy, když to máte mimo viditelnou oblast stránky. Narozdíl od Flashe. HTML se má od něj pořád co učit a co dohánět.

Hezké Vánoce! :)

24. 12. 2010 12:16
stoural (neregistrovaný)

Flash zneuziva vykonu PC? Ale nepovidejte... nedelaji to spise ty aplikace ve flashi?